• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

نویسنده : مارگارت چنی
راوی : کاترین صادق پور
( 61 )
خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان
پخش دمو

خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

نیکلا تسلا یکی از معروف‌ترین و محبوبترین شخصیت‌های سرشناس تاریخ علم است. کمتر کسی است که از علاقه‌مندان به علم باشد و اسم نیکلا تسلا را نشنیده یا با اختراعات و نظریات او آشنا نباشد. درباره کارهایی که تسلا در حوزه انرژی یا برق انجام داد، حرف و حدیث زیاد است. گاهی آنقدر درباره تسلا اغراق می‌شود که او را در حد یک جادوگر عجیب‌وغریب که به ماورا متصل بود بالا می‌برند. اما واقعیت چیست؟ تسلا که بود و چه خدماتی به دنیای علم ارائه کرد؟ چرا بااینکه بسیاری از اختراعات او پیشگامانه‌تر از اختراعات ادیسون بودن

کتاب نیکلا تسلا، مردی فراتر از زمان نوشته مارگارت چنی، اثری متفاوت و منحصر به‌فرد در توصیف زندگی و شخصیت تسلا محسوب می‌شود. این کتاب نگاه شما را نسبت به این دانشمند بزرگ عوض خواهد کرد.

شناسنامه خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

عنوان کتاب: تسلا مردی فراتر از زمان عنوان کتاب به زبان اصلی: Tesla: Man Out Of Time نویسنده: مارگارت چنی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۶ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

شما در کتاب نیکلا تسلا مردی فراتر از زمان با ابعاد شخصیت و زندگی شخصی نیکلا تسیلا بیشتر آشنا خواهید شد. چنی در این کتاب از خصوصیات و ویژگی‌های خاص علمی و اخلاقی تسلا پرده برمی‌دارد و با روایت نکاتی ارزشمند از خصوصیات علمی این دانشمند بزرگ و نامی، شما را با ناگفته‌هایی از زندگی او آشنا می‌کند. شما در این کتاب با گوشه‌ای از دستاوردهای زندگی تسلا آشنا خواهید شد و این شخصیت برجسهت و ارزشمند در تاریخ علم را بیشتر خواهید شناخت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

مارگارت چنی نویسنده کتاب تسلا: مردی فراتر از زمان، زندگینامه نویس قهار است که کارهای متفاوتی ارائه کرده است. او علاوه‌بر نویسندگی کتاب و زندگینامه، نوشتن فیلمنامه Midnight at Mabel را هم در کارنامه خود دارد. این فیلم براساس زندگی میبل مرسر ساخته شده است.

نقد خلاصه کتاب تسلا، مردی فراتر از زمان

مارگارت چنی در تسلا: مردی فراتر از زمان، بیوگرافی آموزنده و لذت‌بخش خود از ذهن درخشان و برجسته تسلا حرف می‌زند. بی‌شک تسلا یکی از بزرگترین دانشمندان و مخترعان قرن بیستم بوده است که هرگز به اندازه شایسته خود شناخته نشد. چنی در این کتاب ذهن تسلا را کاوش می‌کند و از ابعاد مختلف زندگی او حرف می‌زند تا اثری همه‌جانبه و جامع از زندگی او ارائه داده باشد. تسلا توسط دشمنان خود دیوانه خوانده می‌شد، اما همه دوستان و اطرافیان او و همه کسانی که علم را می‌شناسند، چیزی فراتر از نبوغ و خلاقیت بوده است. همه کسانی که تسلا را تحسین می‌کنند اعتقاد دارند که این شخصیت، ابعاد معماگونه و ناشناختهای دارد که کمتر کسی توانسته است آن را به‌درستی بشناسد و به دیگران بشناساند. این کتاب توانسته است شخصیت معماگونه تسلا را کمی بیشتر برای خوانندگان باز کند و ابتکارات و تلاش‌های بزرگ او را به خوانندگان بشناساند. جریان‌های متناوب، برق بیسیم، میدان‌های مغناطیسی و علم موشکی تنها بخشی از دستاوردهای زندگی علمی تسلا بوده است که در این کتاب به آن‌ها اشاره می‌شود. اگر به دنیای علم علاقه دارید و آزمایش‌های عجیب و غریب تسلا برایتان جذاب است، حتما خواندن کتاب تسلا مردی فراتر از زمان برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

نیکلا تسلا شخصیت مرموز و البته موردعلاقه همه علاقمندان علم، علی‌الخصوص فیزیک است. خواندن زندگینامه متفاوت او، برای همه علاقه‌مندان علم و کسانی که به این شخصیت علمی بزرگ تاریخ علاقه دارند، جذاب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

با خواندن کتاب تسلا مردی فراتر از زمان پرتره‌ای چشمگیر و حساس را کشف کنید. این کتاب عالی و کمک قابل توجهی به تاریخ علم اخیر است. خواندن این کتاب آموزنده و لذت‌بخش است. (پابلیشرز ویکلی) شرح حالی عالی از یکی از متبحرانه‌ترین و معماگونه‌ترین دانشمندان علم. این اثر چنی هم جامع است و هم به‌خوبی نوشته شده است. رنگارنگ و جذاب. خواندن آن را توصیه می‌کنیم. (ساندی تایمز)

بخش هایی از متن کتاب

حداقل به‌نظر می‌رسید که تسلا از آنچه در کلرادو به‌دست آورده است، کاملا راضیست. او به فرمان خود برق را به رقص درآورده بود و تمام زمین آزمایشگاهش محسوب می‌شد. او از ستاره‌ها پیام دریافت کرده بود و حالا عجله داشت که به آینده برسد. یک مرد همیشه دو دلیل برای کارهایی که انجام می‌دهد دارد: دلیل خوب و دلیل واقعی. صاعقه‌ای که از هسته شهاب سنگ آتشین عبور می‌کرد برای او دردسری جذاب محسوب می‌شد. او وقت گذاشت و تحقیق روی این مسئله را هرکجا که امکان وقوع آن وجود داشت دنبال کرد و در این روند ادعا کرد که می‌تواند این پدیده را به میل خود ایجاد کند. ۱۵ دانشمند در دنیای مدرن سعی کرده‌اند که با استفاده از قدرتمندترین شتاب دهنده‌های هسته‌ای این پدیده را ایجاد کنند، اما هنوز نتوانسته‌اند دستاورد تسلا را تکرار کنند. وقتی به یک مخترع فکر می‌کنید تصویر چه کسی به ذهن می‌آید؟ برای خیلی‌ها آن شخص توماس ادیسون است. اما برای عده‌ای دیگر، به خصوص افرادی که با اختراع سر و کار دارند، این شخص، نیکولا تسلا است. او برای خیلی‌ها یک قهرمان واقعی است. ایلان ماسک حتی خودروی مشهورش را به نام او نامگذاری کرد. در واقع با نگاهی به دست‌آوردهای تسلا او را در اوج نوآوری می‌یابیم. او پدر ارتباطات بیسیم است...

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف