• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب نقطه عطف

خلاصه کتاب نقطه عطف

نویسنده : مالکوم گلدول
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 4 )
خلاصه کتاب نقطه عطف
پخش دمو

خلاصه کتاب نقطه عطف

حتما تابحال با پدیده‌هایی که ناگهان ویروسی می‌شوند و دست به دست می‌چرخند مواجه شده‌اید. پدیده‌هایی که به‌طرز عجیبی دست به‌دست می‌شوند و رقم دانلود و گسترششان از شمار میلیون هم فراتر می‌رود. مالکوم گلدول، یکی از نویسندگان پرفروش دنیا، تلاش کرده است تا در کتابی به بررسی پدیده‌هایی که ویروسی می‌شوند و به‌صورت گسترده فراگیر می‌شوند، بپردازد. او در کتاب نقطه عطف به این مسئله می‌پردازد که چرا بعضی از پدیدهها می‌توانند به سرعت به محبوبیت برسند و بر سر زبان‌ها بیتند. او معتقد است نقطه عطف همان لحظه جاد

کتابی که به شما کمک میکند جریان‌ گسترش و فراگیری یک ایده را بهتر درک و یاد بگیرید چطور از این فرآیند استفاده کنید تا به اهدافتان برسید.

شناسنامه خلاصه کتاب نقطه عطف

عنوان کتاب: نقطه عطف عنوان کتاب به زبان اصلی: The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference نویسنده: گای کاوازاکی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب نقطه عطف

مسئله اصلی کتاب نقطه عطف نوشته مالکوم گلدول، فراگیری و ترند شدن پدیده‌های اجتماعی است. درواقع گلدول تلاش دارد که خواننده را با فرآیندی که یک ایده، هنر یا پدیده‌ای جدید را که به‌سرعت فراگیر می‌شود، آشنا کند. او نشان می‌دهد که برای فراگیر شدن یک ایده یا پدیده باید چطور رفتار کرد تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید. با خواندن این کتاب خواهید آموخت که چطور با کمک گرفتن از قانون بیست هشتاد، فراگیری را اجرا و موضوعات را به ترند جامعه تبدیل کرد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب نقطه عطف

مالکوم تیموتی گلدول، روزنامه‌نگار، نویسنده و سخنران انگلیسی‌الاصل کانادایی در سوم سپتامبر ۱۹۶۳ متولد شد. او عضو انجمن ملی روزنامه‌نگاری است و تحصیلات خود را در رشته تاریخ در دانشگاه تورنتو به اتمام رسانده است. او سال‌ها در نیویورکر قلم زده و کتاب‌های زیادی به رشته تحریر درآورده است. گلدول پایه‌گذار پادکست‌های پوشکین اینداستریز است و تلاش دارد در فعالیتهای خود به پیامدها غیرمنتظره تحقیقات در علوم اجتماعی بپردازد.

نقد خلاصه کتاب نقطه عطف

کتاب نقطه عطف اثری خواندنی و جالب توجه است که به خوانندگان کمک می‌کند علم پشت روندهای ویروسی و فراگیر تجارت را بهتر درک و تحلیل کنند. کشف علم پشت موفقیت تجاری و فروش بالای ویروسی، یکی از مهم‌ترین نتایجی است که با خواندن کتاب نقطه عطف به آن خواهید رسید. گلدول تلاش کرده است تا با زبانی ساده و گویا اثر تغیرات کوچک را بر نتایج بزرگ بیان و بررسی کند. او معتقد است که می‌توان ردپای نقاط عطف را در هر تغییر یا رشد ویروسی بزرگ دید. او نقطه عطف را به سر مرحله تقسیم می‌کند و عوامل موثر بر طی شدن این پروسه را توضیح می‌دهد. کتاب نطقه عطف هشت فصل دارد که گلدول در هر فصل آن عوامل موثر بر رسیدن به نقطه اوج فروش را به تفضیل بررسی می‌کند. بخش‌های زیر فصول تشکیل دهنده کتاب نقطه عطف هستند: فصل نخست: سه اصل همه‌گیر شدن (اپیدمی) فصل دوم: قانون حداقل: رابط‌ها - خبره‌های بازار - فروشندگان فصل سوم: فراموش نکردن یا مسئله‌ی چسبناک بودن پیام فصل چهارم: شرایط محیطی (بخش نخست): افزایش و کاهش جرم در نیویورک فصل پنجم: شرایط محیطی (بخش دوم): ۱۵۰، یک عدد سحرآمیز فصل ششم: مطالعه‌ی موضوعی: شایعه - کفش‌های کتانی - تفسیر پیام فصل هفتم: مطالعه‌ی موضوعی: خودکشی - سیگار کشیدن - جست‌وجو برای سیگار بی‌مزه فصل هشتم: نتیجه: تمرکز - آزمایش - و اعتقاد

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب نقطه عطف

کتاب نقطه عطف در همان سال ابتدایی انتشار بیش از ۱.۷ میلیون نسخه فروخت و توانست حدود ۱.۵ میلیون دلار برای گلدول سود برساند. این کتاب در لیست برترین کتاب‌های قرن بیست ویک، در رتبه ۹۴ قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

یکی از مهم‌ترین مخاطبین کتاب نقطه عطف کسانی هستند که در زمینه بازاریابی فعالیت دارند. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند که دید مناسبی نسبت به نحوه پخش و فراگیر شدن ایده‌ها در جامعه و میان مصرف‌کنندگان پیدا کنید. از طرفی خواندن این کتاب را به همه کسانی که در زمینه ایپدمی ایده‌ها و کنکاش در این حوزه علاقه‌ند هستند توصیه می‌کنیم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کتابی جذاب که باعث می‌شود دنیا را به شکلی جدید ببینید. (نشریه فورچن) گلدول مهارت زیادی در بیان نظریات پیچیده به نثری زیبا و ساده دارد و در این کتاب راهنمای خوبی برای نظریه کاریزما ساخته است. (نشریه سان فرانسیسکو کرونیکل) کتابی فوق‌العاده و جذاب درمورد یک ایده جالب که باید بر نگاه هر شخصیت متفکر در جهان تاثیر بگذارد. (مایکل لوئیس) به‌صورت غیرقابل انکار قانع کننده و به‌طرز فوق‌العاده‌ای سودمند است. (کلر ددرر، نشریه سایتل تایمز) کتاب نقطه عطف، درمقام یک روش تجاری، واقعا کتابی پیشرو و پیشگام است. اثری مملو از نظریه‌های جدید در علم دستکاری. (آرون ژل)

بخش هایی از متن کتاب

این عقیده که پیام باید مخاطب خود را درگیر کند تا تغییر به‌وجود آید، چنان بااهمیت است که در همه‌گیرشدن مسائل و موضوع‌های اجتماعی نیز کاربرد دارد. ما بسیار تلاش می‌کنیم تا پیامی بسازیم که در ذهن افراد نفوذ کند تا به کمک آن بتوانیم محصولِ تولیدی خود را بفروشیم یا نظراتمان را به گوش همه برسانیم. مشکل‌ترین بخش پیام‌رسانی، نحوهٔ ارائهٔ پیام است؛ به‌عبارتی پیام نباید از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج‌شود. پس محتوای آن باید فکر و ذهن شخص را درگیر کند یا به‌عبارتی به ذهن بچسبد. گمان ما این است که وقتی ایده و فکر ناب باشد، تغییر ایجاد خواهد کرد؛ اما، همان‌طور که در این مثال‌ها دیدیم، هیچ‌یک از پیام‌رسانان برای گیرایی پیام خود، کار خاص و مهمی انجام ندادند. آنان فقط در شیوه ارائه مطالب تغییرات کوچکی دادند تا بینندگان بیشتر توجه کنند؛ برای مثال برای گیرایی مجموعه خیابان کنجد، یک پرنده عروسکی بزرگ به آن افزودند یا برای جذب پدر و مادران به برنامه، برای آنان لطیفه ساختند تا کودک به‌همراهِ والدینش برنامه‌ها را تماشا کنند و لذت ببرند. این کارهای کوچک سرانجام کارساز شد و تغییر لازم را به وجود آورد. گاه فاصله بین مخالفت یا موافقت، همه‌گیرشدن یا نشدن، باریک‌تر از آن‌چیزی است که فکر می‌کنید. اگر از دانشجویی بپرسند که چرا با دانشجوی دیگری دوست است، پاسخ خواهدداد چون طرز تفکر و رفتارمان شبیه به‌هم است؛ ولی چنانچه از آنها آزمون بیشتری بگیرید، روشن خواهدشد که فقط فعالیت آنها با هم شبیه است نه چیز دیگر. پس ما با افرادی که با آنها سروکار داریم، دوست می‌شویم؛ به عبارت دیگر ما به‌دنبال دوست‌یابی نیستیم بلکه با اشخاصی که با هم در یک جا و مکان زندگی می‌کنیم، معاشرت می‌کنیم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف