• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب آیین پیروزی

خلاصه کتاب آیین پیروزی

نویسنده : جک ولچ همراه با سوزی ولچ
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 14 )
خلاصه کتاب آیین پیروزی
پخش دمو

خلاصه کتاب آیین پیروزی

مدیریت، یک هنر مهم برای همه کسانی است که خواهان پیشرفت در کسب‌وکارشان هستند. اما افراد ذاتا مدیر و رهبر متولد نمی‌شوند. آن‌ها برحسب تجربیاتشان به اصولی مشخص و پایدار رسیده‌اند که به هر مدیری کمک می‌کند تا به موفقیت و کامیابی برسد. یکی از این مدیران پیشرو و موفق، جک ولج است. ولج یکی از مدیران اسطوره‌ای شرکت جنرال الکتریک است که ثمره سال‌ها تلاش و فعالیت خود را در قالب کتابی تحت عنوان آیین پیروزی منتشر کرده است. او در این کتاب راهنمایی گسترده، عمیق و کاربردی را به مخاطب خود ارائه می‌دهد. راهنمایی

کتابی که به شما کمک می‌کند مانند موفق‌ترین و بزرگترین مدیران جهان رفتار کنید تا کسب‌وکارتان را به پیروزی برسانید.

شناسنامه خلاصه کتاب آیین پیروزی

عنوان کتاب: آیین پیروزی عنوان کتاب به زبان اصلی: Winning: The Ultimate Business How-To Book نویسنده: جک ولج نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب آیین پیروزی

جک ولج در کتاب معروف خود تحت عنوان آیین پیروزی از تمام نکات و خصوصیاتی که یک مدیر موفق باید آن را اجرا کند تا به پیروزی برسد حرف می‌زند. شما در این کتاب می‌آموزید که: بایدها و نبایدهای مدیریت کسب‌وکارها و رهبری تیم‌ها چیست؛ با چه عوامل درونی و بیرونی می‌توان به حداکثر موفقیت نزدیک شد؛ چه عواملی می‌توانند از یک مدیر، شخصیتی برجسته و موفق بسازند؛ چطور تیم‌سازی کنید و با هر نوع اخلاق و رفتاری کنار بیایید تا به بیشترین میزان بهره‌وری برسید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب آیین پیروزی

جان فرانسیس ولج، معروف به جک ولج، مدیر اجرایی، نویسنده و سرمایه‌گذار معروف آمریکایی است که در ۱۹ نوامبر ۱۹۳۵ در ماساچوست متولد شد. او تحصیلات خود را در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه ماساچوست به اتمام رساند و دکتری خود را در همین رشته از دانشگاه ایلینویز دریافت کرد. ولج هنگامی که ۲۵ ساله بود به استخدام شرکت جنرال الکتریک درآمد و به‌زودی به یکی از جوان‌ترین روسای هیات مدیره این شرکت بزرگ تبدیل شد. او هنگام بازنشستگی از جنرال الکتریک، پاداشی برابر ۴۱۷ میلیون دلار دریافت کرد که یکی از بزرگترین پاداش‌های تاریخ تجارت محسوب می‌شود. ثروت ولج قبل از فوت، چیزی در حدود ۷۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. ولج در ۱ مارس ۲۰۲۰ در سن ۸۴ سالگی در اثر عارضه کلیوی در نیویورک درگذشت. از او سه کتاب منتشر شده که آیین پیروزی از معروف‌ترین آن‌ها است.

نقد خلاصه کتاب آیین پیروزی

شکی نیست که کتاب آیین پیروزی، در مقام کتاب مقدس رهبران و مدیران قرار گرفته است. این کتاب با ارائه متدهای قدرتمند و آزمایش شده می‌تواند هر مدیر را به جایگاهی که در شان و لیاقت اوست برساند. ولج در این کتاب توصیه‌های سختگیرانه، بایدها و نبایدهای بی‌مانند و تئوری‌هایی ارائه می‌کند که نظیر آن را در هیچ کتاب دیگری نخواهید یافت. ولج برای نوشتن این کتاب به تجربیات خود بسنده نکرده است و از مدیران موفق و اثرگذاری مصاحبه کرده تا از نظریات مشترک آن‌ها استفاده کند. ولج مدیری قدرتمند است که راز و رمز برنده شدن را بلد است. او توانسته است شرکت جنرال الکتریک را به موفقیتی جهانی برساند و موفقیت پایدار آن را در بازار رقابتی امروز تضمین کند. سبک مدیریتی او می‌تواند الهام‌بخش همه مدیران بلندپروازی که به دنبال قدرت و اثرگذاری بیشتر هستند، باشد. بینش عمیق ولج در کنار توصیه‌های کم‌نظیر او، می‌تواند شیرازه تفکر شما درباره کسب‌وکار را دچار تحول کند و قدمی بلند به سمت موفقیت محسوب شود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب آیین پیروزی

کتاب آیین پیروزی با واکنش مثبت خوانندگان مواجه شد و توانست به رکوردهای خوبی از فروش دست پیدا کند. این کتاب در وبسایت آمازون در رتبه چهاردهم پرفروش‌ترین کتاب‌های مصاحبه شغلی قرار دارد. همچنین در رده کتاب‌های متد شش سیگمای مدیریت همین وبسایت، در رتبه نوزده فروش قرار گرفته است. گفتنی است که رتبه ۲۲ پرفروش‌ترین کتاب‌های اصول تجارت وبسایت آمازون هم به این کتاب اختصاص دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیران عامل شرکت‌ها، رهبران تیم‌ها و کسب‌وکارها و هرکسی که دوست دارد تیم خود را به‌درستی رهبری کند، می‌تواند این کتاب را بخواند و از آموزه‌های بی‌نظیر آن لذت ببرد. نظریات این کتاب برای همه علاقه‌مندان به تئوری‌های مدیریتی جالب و مفید خواهد بود. اگر می‌خواهید از مشاوره شغلی مطمئن و درستی بهره‌مند شوید، نوشته‌های این کتاب مانند یک مشاور شغلی دلسوز و کاربلد به کمک شما خواهد آمد.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

ولج، می‌داند که درمورد چه چیزی صحبت می‌کند و در این کتاب، بابی کاملا تحسین‌برانگیز درمورد چگونگی اجرایی کردن ایده‌های تجاری باز کرده است. این کتاب نمونه کامل یک عقل سلیم است و از تمام گزینه‌هایی که می‌توانند منجر به موفقیت کسب‌وکار شوند حرف می‌زند. از شیوه‌های اداره کسب‌وکار تا خصوصیات فردی مدیر و حتی مشاوره‌های شغلی و چگونگی کار با رئیس بد. این کتاب با متنی صریح که با مثال‌های بی‌شماری همراه شده است، می‌تواند خوانندگان را به خود جلب کند. (پابلیشرز ویکلی)

بخش هایی از متن کتاب

یک بار مردی در ساحل میامی شناکنان خودش را به من رساند و نظرم را درباره ی حق امتیازی که می‌خواست بخرد جویا شد. اما بیشتر این سوالات ظرف مدت سه سال گذشته در حدود صد و پنجاه جلسه ی پرسش و پاسخ در شهرهای مختلف دنیا از نیویورک گرفته تا شانگهای، میلان و مکزیکوسیتی مطرح شده‌اند. در این جلسات که از سی نفر تا پنج هزار نفر شرکت کننده داشت، من به همراه مجری، که معمولا یک روزنامه نگار اقتصادی است، روی صندلی می‌نشینم و سعی می‌کنم به سوالات حضار پاسخ بدهم. آن ها سوالات متنوعی از من پرسیده اند: درباره ی رویارویی با رقبای چینی، نحوه ی اداره کردن افراد باهوش اما غیر قابل تحمل، درباره ی پیدا کردن شغل ایده آل، نحوه ی پیاده سازی شش سیگما، استخدام تیم مناسب، رهبری کردن در شرایط نامطمئن، موفق عمل کردن در خریداری دیگر شرکت ها و یا ادغام با آن ها و یا تدوین یک استراتژی بسیار موثر. از من پرسیده‌اند چه باید بکنم، اگر نتایج خوبی می‌گیرم اما برای رئیس احمقی کار می‌کنم که به من اهمیتی نمی‌دهد و یا فقط من در شرکتم تغییر را ضروری می‌دانم یا روال تخصیص بودجه در شرکتم پر از مانع تراشی است یا در شرف راه اندازی خط تولید محصولی جدید و بسیار خوب هستم اما دفتر مرکزی، آزادی عمل و منابعی را که نیاز دارم در اختیارم قرار نمی‌دهد؟ به ظاهر از من هزاران سوال شده است. اما بیشترشان را می توان در این سوال خلاصه کرد: چه طور می‌توان پیروز شد؟ موضوع این کتاب همین است: پیروزی! احتمالا هیج موضوع دیگری نمی توانست مرا به نوشتن تحریک کند! زیرا از نظر من پیروز شدن فوق العاده است. خوب نه؛ فوق العاده! پیروز شدن در دنیای تجارت فوق العاده است، زیرا وقتی شرکت ها پیروز می شوند، افراد رشد و پیشرفت می‌کنند. همه جا شغل‌ها و فرصت‌های بیشتری برای همه کس ایجاد می‌شود. مردم به آینده امیدوار می‌شوند. امکانات کافی خواهند داشت تا فرزندان شان را به دانشگاه بفرستند، از امکانات پزشکی بهتری برخوردار شوند، ویلای تفریحی بخرند و بازنشستگی راحتی را برای خود مهیا کنند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف