• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

نویسنده : الکسا کلی و کایرا مایا فیلیپس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 5 )
خلاصه کتاب اقتصاد ناجور
پخش دمو

خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

تابحال به فیلم‌هایی که درمورد خلافکاران، سارقین، باندهای مواد مخدر و شکارچیان یا دزدان دریایی ساخته شده‌اند دقت کرده‌اید؟ در تمام فیلم‌ها، حتی آن‌هایی که براساس مستندات ساخته شده‌اند، خلافکاران افرادی باهوش، خلاق و مبتکر هستند. آنطور که به‌نظر می‌رسد، این خلاقیت در عالم واقعیت هم بسیار بالاست. همه ما زمانی که اسم افراد مبتکر را می‌شنویم، یاد شخصیت‌هایی مانند استیوجابز، انیشتین، ادیسون، تسلا یا فورد می‌افتیم. اما الکسا کلی در کتاب اقتصاد ناجور به شیوه‌ای متفاوت افراد مبتکر را مورد بررسی قرار داد

از گاوچران‌ها، دزدان دریایی و هکرها، خلاقیت را یاد بگیرید و به شیوه اقتصاد زیرزمینی، پیشرفت کنید!

شناسنامه خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

عنوان کتاب: اقتصاد ناجور عنوان کتاب به زبان اصلی: The Misfit Economy: Lessons in Creativity from Pirates, Hackers, Gangsters and Other Informal Entrepreneurs نویسنده: الکسا کلی، کایرا مایا فیلیپس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۳.۹ از ۵ (Amazon)، ۳.۳ از ۵ (Good reads)، ۳.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

الکسا کلی در کتاب اقتصاد ناجور تلاش می‌کند تا چشم‌اندازی جدید درباره انواع تجارت، راه‌روسم تجاری و زندگی کاری به خوانندگان ارائه دهد. او در این کتاب نشان می‌دهد که چطور می‌توان از جایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید درسهایی نو و کاربردی بگیرید. در کتاب اقتصاد ناجور خواهید آموخت که چطور متصدیان اقتصادهای زیرزمینی و خلاف، با به‌کارگیری عنصر خلاقیت در کار خود موفق می شوند و به دستاوردهایی باورنکردنی دست پیدا می‌کنند. هدف از نوشتن این کتاب، یادگیری از شیوه خلاقیت این دسته از افراد در کار و تجارت است.

درباره نویسنده خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

الکسا کلی نویسنده، سخنران و محقق حوزه اقتصاد غیررسمی در ۱۹۸۴ در ماساچوست متولد شد. او عمده شهرت و خوش‌نامی خود را مدیون نگارش کتاب اقتصاد ناجور است. کلی علاقه زیادی به بررسی ریشه‌های خلاقیت در گروه‌های ناسازگار جامعه دارد و مدافع نوآوری فراگیر بوده است. رویکرد او به بازار سیاه، اقتصاد غیررسمی و زیرزمینی است و تلاش دارد تا از لایه‌های غیررسمی اقتصاد، خلاقیت و نبوغ را آشکار کند. کلی موسس اتحادیه کارآفرینان است و در این اتحادیه روی مقیاس‌بندی کارآفرینی اجتماعی کار می‌کند.

نقد خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

کتاب اقتصاد ناجور، خواننده را با خود به جایی خارج از سیلیکون ولی می‌برد. او خواننده را با خود همراه می‌کند تا در کورترین نقاط سائوپائولو، کوچه‌ پس‌کوچه‌های گوانگ‌ژو و پاساژهای مکزیک قدم بزنند. در این سفر عجیب، سطحی غیرقابل باور از خلاقیت وجود دارد که می‌تواند بسیار الهام‌بخش و کارگشا باشد. کلی در کتاب خود از شخصیت‌هایی صحبت می‌کند که در عالم واقع خلاف و منفور هستند اما نمی‌توان خلاقیت آن‌ها را نادیده گرفت. اقتصاد سیاه، از آن دست موضوعاتی است که شاید کمترین نویسنده‌ای مورد بررسی قرار داده باشد. اما زمانی که به‌صورت علمی و از دریچه جزئیات به آن نگاه می‌کنید، با درس‌های جالبی برای آموزش مواجه خواهید شد. آموزه‌های این کتاب می‌تواند در اوضاع وخیمی که نیاز به تغییر فوری دارید به کمک شما بیایند و چاره‌ساز باشند. کلی و فیلیپس در این کتاب دیدگاهی منحصر به‌فرد درمورد عرضه و تقاضا و مشتریان ارائه می‌دهند. این دیدگاه می‌تواند به شما کمک کند تا موفقیت کسب‌وکارتان را تضمین کنید و با خلاقیت با مشکلاتتان روبه‌رو شوید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب اقتصاد ناجور

کتاب اقتصاد ناجور مورد توجه محافل علمی و تخصصی زیادی قرار گرفت. این کتاب توسط مجلات و نشریات معتبری نقد و بررسی شد و دستاوردهای زیادی برای نویسندگان خود به‌دنبال داشت. کتاب تجاری برتر به انتخاب خوانندگان نشریه تلگراف و کتاب برگزیده اقتصادی در مجمع جهانی اقتصاد از دستاوردهای این کتاب بوده است. فایننشال تایمز، اکونومیست، فوربس و بی‌بی‌سی مورد نقد قرار گرفته است و متخصصان زیادی درباره آن قلم زده و آن را نقد و برررسی کرده‌اند. این کتاب به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و خوانندگان زیادی در سرتاسر جهان دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

مدیران کسب‌وکار، رهبران سازمان‌ها و کارآفرینان افرادی که به حوزه اقتصاد غیررسمی و زیرزمینی علاقه دارند کسانی که می‌خواهند خلاقیت را در وجود خود تقویت کنند

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب خیال‌انگیز و محرک نشان می‌دهد که اگر بخواهیم بر موانع غلبه کنیم، می‌توانیم درس‌های ارزشمندی را در پس آن یاد بگیریم. هرگز انظار نداشتم که بتوانم تا این اندازه از گانگسترها و دزدان دریایی تا این اندازه درمورد کارآفرینی بیاموزم. (آدام گرانت) شباهت دزدان دریایی، گانگسترها و رهبران باندها چیست؟ همه آن‌ها در اقتصاد جهانی امروز، بدیع و موفق هستند. فکر می‌کنید نمی‌توانید چیزی از خلافکارها یاد بگیرید؟ این کتاب شما را مجبور می‌کند که دوباره با داستان‌های جذاب و تجزیه و تحلیل روشنگرانه، به چگونگی ایجاد مدل‌های تجاری منحصربه‌فرد از افرادی که در حاشیه اقتصاد فعالیت می‌کنند، فکر کنید و فرهنگ اطرافتان را تغییر دهید. (دنیل اچ پینک) اقتصاد ناجور به ما کمک می‌کند تا زندگی آن‌دسته از مردان و زنانی که فقط برای گذارندن زندگی خود به فعالیت‌های غیرقانونی وابسته بودند را درک کنیم. در این کتاب خواهید آموخت که چطور اقتصاد ناسازگار می‌تواند می‌تواند برای کسای که ناامید و بیکار هستند معنا داشته باشد و تشنه چیزی بیش از یک کتاب شوید. شما با افرادی ملاقات خواهید کرد که مانند دیگران در جستجوی آزادی و فرصت هستند، اما نمی‌توسند قوانین سیستم را زیرپا بگذارند. (کینگ تون) این کتاب برای کسانی که می‌خواهند دید جدیدی درمورد شیوه‌های تجاری یا زندگی کاری داشته باشند، یک معرفی سریع برای یک روش جدید تفکر است. (فایننشال تایمز) کتابی خوب راجع به دیدگاه منحصربه‌فرد درباره عرضه و تقاضا و کسانی که آن را ایجاد می‌کنند. این کتاب مخصوص کسانی است که به تجارت یا اقتصاد علاقه دارند و در این عرصه فعالیت می‌کنند. (نشریه لایبرری)

بخش هایی از متن کتاب

ما باید ابتکاراتی را توسعه دهیم که بیش از ایجاد تجربه برای مصرف‌کننده، برای او اعتیادآور باشد. در این مسیر می‌توان از هنرمندان دروغگو یاد گرفت. ببینی که چطور دروغ‌هایشان را برای مخاطبانشان واقعی می‌کنند و چطور جهانی خلق می‌کنند که مخاطب آن‌ها را باور کنند. یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند منجر به موفقیت کارآفرینان شود و درمیان باقی ویژگی‌ها برجسته به‌نظر می‌رسد، تخلف‌های احمقانه است. زمانی که خریدار را تحریک به خرید می‌کنید، به نتیجه خاصی وابسته نیستید. موضع‌گیری‌ها اغلب عواقبی دارند که شما از آن آگاه نیستید. مهم نیست نامش را چه می‌گذارید، اما نوآوران ناسازگار در جهانی متفاوت زندگی می‌کنند. دنیایی که ارتباطی با حکمت متعارف، مشاغل سنتی و بازارهای اصلی ندارد. جامعه به ما می‌آموزد که چیزهایی که در دنیا وجود ندارد بترسیم و دیدن و شنیدن چیزهایی را که هیچ‌کس دیگر انام نمی‌دهد را به‌عنوان نشانه‌ای از ناآرامی ذهنی درنظر بگیریم. ما وقتی صحبت می‌کنیم، نباید از مبارزه با این سوتفاهم بترسیم. فرصت تجربه چیزهای غیرمعمول کم است و این امکان وجود دارد که همیشه در توهم باشیم؛ فقط درصد کمی از ما بیشتر از دیگران از این توهم آگاه هستیم. توانایی ما در فهم ذهنیتمان، هزینه‌ای است که توانایی ما در زیرسوال بردن آن‌ها در اولین قدم می‌پردازد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف