• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

نویسنده : جو ناوارو
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 12 )
خلاصه کتاب بدن سخن می گوید
پخش دمو

خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های علم روانشناسی، خواندن زبان بدن افراد است. حتما کسانی را دیده‌اید که به سادگی و با توجه به شکل رفتار افراد، می‌توانند به نیات و مقاصد درونی آن‌ها پی ببرند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید زبان بدن در سیاست و دیپلماسی نقشی بسیار مهم را ایفا می‌کند. بسیاری از سیاستمدارن به‌صورت عامدانه از زبان مخفی بدن برای انتقال پیام به طرف مقابل خود استفاده میکنند و این مسئله به‌صورت گسترده توسط تحلیل‌گران مورد کنکاش قرار می‌گیرد. زبان بدن نقش مهمی را در بازجویی‌ها از متهمین ایفا می‌کن

اگر دوست دارید از اسرار زبان بدن سردربیاورید، کتاب بدن سخن می‌گوید نوشته جو ناوارو مخصوص شماست.

شناسنامه خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

عنوان کتاب: بدن سخن میگوید عنوان کتاب به زبان اصلی: what everybody is saying نویسنده: جو ناوارو نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

خواندن زبان بدن دیگران و درک مقاصد ذهنی آن‌ها از آنچه در ظاهر رفتار می‌کنند، همیشه جزو جذاب‌ترین بخش‌های روانشناسی عامه‌پسند بوده است. کتاب بدن سخن می‌گوید، نوشته جو ناوارو درمورد همین موضوع تالیف شده است. در این کتاب می‌آموزید که: چطور غرایز باستانی بقا، زبان بدن را پیش می‌برند، چرا صورت کمترین درصد زبان بدن را به خود اختصاص داده است و نمی‌توان احساسات واقعی افراد را از آن حدس زد، شست‌ها، پا و پلک چه چیزی درمورد خلق‌وخو و انگیزه‌های افراد فاش می‌کنند، قدرتمندترین رفتارهایی که اعتمادبه‌نفس و احساسات واقعی ما را نشان می‌دهند چه هستند، چه زبان بدنی می‌تواند فورا اعتماد طرف مقابل را جلب کند، چه زبان بدنی می‌تواند به سریع‌ترین شکل ممکن در شم اقتدار ایجاد کند و آن را به طرف مقابل انتقال دهد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

جو ناوارو، نویسنده، سخنران و افسربازنشسته FBI، با اصالتی کوبایی-آمریکایی در ۱۹۵۳ در کوبا متولد شد. تخصص ناوارو در زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی است و کتاب‌های متعددی را در این زمینه تالیف کرده است. ناوارو کارشناسی خود را در رشته عدالت دولتی در دانشگاه بیرمنگام به اتمام رساند و در رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه اسلیپری راک کارشناسی ارشد دریافت کرد. او پس از فارغ‌التحصیلی وارد اف‌بی‌آی شد و در آنجا کار خود را شروع کرد. او یکی از اعضای موسس تیم آنالیز رفتاری FBI است. ناوارو بارها به‌عنوان استاد مدعو در دانشگاه هاروارد تدریس کرده است و یکی از اعضای انستیتو تحقیقات بین دولتی آمریکا محسوب می‌شود.

نقد خلاصه کتاب بدن سخن می گوید

کتاب بدن سخن می‌گوید براساس یافته‌های علمی و تجربه‌های شخصی شغلی ناوارو نوشته شده است. این کتاب با توضیحات ساده و همه فهم و به کمک تصاویری گویا هرآنچه خواننده باید از زبان بدن بداند را به او ارائه می‌کند. ناوارو از تحقیقات متخصصان عصب‌شناسی و با استفاده از دستاوردهای علمی که با تصویربرداری عصبی و اسکن مغزی همراه بوده است، به یافته‌های جالبی درباره رفتار انسان‌ها و ارتباط آن با نیات قلبی شان دست پیدا کرده است که همگی آن‌ها را در این کتاب به خواننده ارائه می‌کند. خواندن این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از زبان غیرکلامی، در ارتباطات کلامی موفق باشید و هرجا که نیاز داشتید از عناصری غیر از زبان برای تاثیرگذاری بر ناخودآگاه مخاطب کمک بگیرید، از آموزه‌های آن استفاده کنید. با خواندن این کتاب، که نوعی اثر مرجع در میان کتاب‌های مربوط به زبان بدن محسوب می‌شود، قادر خواهید شد که زبان غیرکلامی افراد را به خوبی بفهمید و بااستفاده از این ادراک روابط خود را به شیوه بهتر و موثرتری مدیریت کنید.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

فرقی نمی‌کند در چه سمت و جایگاهی هستید و به چه هدفی این کتاب را می‌خوانید؛ درهرصورت درک رفتار دیگران و شکستن کد زبان بدن آن‌ها یکی از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین موضوعاتی است که می‌توانید با خواندن این کتاب به آن دست پیدا کنید. اگر دوست دارید در رابطه با دیگران موفق و موثر به‌نظر برسید و اگر می‌خواهید که با زبان بدنتان بر ناخودآگاه طرف مقابل تاثیر بگذارید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کاری استادانه درمورد زبان بدن غیرکلامی که توسط ناظری استثنائی نوشته شده است. کار جو ناوارو در بوته اجرای قانون در بالاترین سطوح FBI آزمایش شده است. من نمی‌توانم به اندازه کافی از این کتاب تعریف کنم. (دیوید گیونز) این کتاب نشان می‌دهد که کدام سرنخ‌های غیرکلامی، غیرقابل اعتماد بودن و فریبکاری را به مخاطب منتقل می‌کنند و کدام‌یک نشانه صداقت و درستی هستند. ناوارو در این برداشت جذاب از زبان بدن و توانایی رمزگشایی از آن برای استفاده در زندگی روزمره، تاکید می‌کند که اگرچه دانستن دلایل بعضی از رفتارها می‌تواند در خواندن نیت دیگران مفید باشد، اما این دانسته‌ها فشارسنج‌های بی‌عیب و نقصی نیستند. افسر سابق FBI که معمولا از این روش‌ها برای کمک به شکستن رمز موارد استفاده می‌کرد، درمورد نتیجه‌گیری هشدار می‌دهد و استفاده از خوشه‌های الگوی غیرکلامی را برای کشف اینکه طرف مقابل دروغ می‌گوید یا صرفا دچار استرس شده است، تشویق می‌کند. این کتاب ابزار تحقیقاتی شایسته و یک مکمل خوب برای مجموعه‌های بزرگتر است. (چارلی آزبورن)

بخش هایی از متن کتاب

هنگام بررسی رفتار و حالات بدن، اغلب افراد مشاهده‌شان را از بخش بالایی بدن فرد (صورت) شروع می‌کنند و پایین می‌آیند. برخلاف این واقعیت که صورت بخشی از بدن است، اغلب اوقات برای بلوف زدن و پنهان کردن احساسات واقعی استفاده می‌شود. راهکار من مخالف این است. من که هزاران مصاحبه انجام داده‌ام، یاد گرفته‌ام اول روی پاهای مظنون تمرکز کنم؛ سپس در طی مشاهداتم به‌ سمت بالا حرکت کنم تا وقتی که سرانجام همه‌ی حرکات صورت او را ارزیابی کنم. هنگامی که سخن از صداقت به میان می‌آید، حرکت از پاها به‌ سمت سر یعنی صداقت کاهش یافته است. متأسفانه، ادبیات اجرای قانون طی شصت سال گذشته، شامل تمرکز بر صورت هنگام انجام مصاحبه یا تلاش برای خواندن ذهن افراد بوده است. چیزی که خواندن صادقانه را پیچیده‌تر می‌کند، این واقعیت است که اغلب مصاحبه کنندگان با اجازه دادن به مصاحبه‌ شوندگان برای پنهان کردن پاهایشان زیر میز، کار را پیچیده‌تر می‌کنند. دلیل خوبی برای ماهیت پر فریب اظهارات صورت ما وجود دارد. ما با صورتمان دروغ می‌گوییم چون این کاری است که از بچگی به ما آموخته‌اند تا انجام دهیم. وقتی صادقانه به غذایی که والدینمان پیش رویمان گذاشته‌اند، واکنش نشان می‌دهیم، آن‌ها غر می‌زنند: «خودت را این شکلی نکن» و می‌گویند: «وقتی پسر عموهایت می‌آیند، حداقل شاد به‌ نظر برس» و شما یاد می‌گیرید به‌ زور لبخند بزنید. والدین و جامعه به ما می‌گویند برای هماهنگی با اجتماع با صورتمان چیزی را پنهان کنیم، فریب دهیم و دروغ بگوییم. بنابراین، تعجبی ندارد که در انجام این کار، ماهر می‌شویم، آن‌قدر خوب که در واقع در یک گردهمایی خانوادگی چهره‌ای شاد به خود می‌گیریم، تا آن‌جا که ممکن است به‌ نظر برسد اقوام همسرمان را دوست داریم؛ اما در واقع فکر می‌کنیم چه کاری کنیم که زودتر از پیش ما بروند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف