• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب ابر مغز

خلاصه کتاب ابر مغز

نویسنده : دیپاک چوپرا و رودلف ای تانزی
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 25 )
خلاصه کتاب ابر مغز
پخش دمو

خلاصه کتاب ابر مغز

چه کسی می‌تواند ادعا کند که دوست ندارد مغزی شگفت‌انگیز مانند آنچه دانشمندان بزرگ داشتند، داشته باشد؟ نیکلا تسلا، انیشتین، رادرفورد، استیون هاوکینگ و تمام کسانی که ما به‌عنوان نابغه در ذهن داریم، چه تفاوتی با ما داشتند؟ جواب درعین سادگی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. نوابغ، نابغه متولد نشده‌اند. آن‌ها مغزی فرابشری نداشته‌اند و هوششان عجیب و غریب نبوده است. آن‌ها صرفا می‌دانستند که چطور باید مغزشان را تربیت کنند و جوری از آن استفاده می‌کردند که حداکثر ظرفیت مغز را دربر گرفته باشند. عجیب است؟ شاید

افراد جسور و بلندپرواز همیشه به افزایش ظرفیت‌های وجودشان برای پرش به سمت موفقیت فکر می‌کنند. آیا شما هم جزو این دسته از افراد هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، کتاب خوبی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. دیپاک چوپرا در کتاب ابر مغز به شما می‌آموزد چگونه با تغییر نگرشتان نسبت به مغزتان، از آن به‌عنوان دروازه‌ای برای دستیابی به سلامتی، خوشبختی و رشد معنوی استفاده کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب ابر مغز

عنوان کتاب: ابر مغز عنوان کتاب به زبان اصلی: Super Brain نویسنده: دیپاک چوپرا و رودلف ایی تانزی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب ابر مغز

در کتاب ابر مغز خواهید آموخت که چطور ذهنتان را تغییر دهید و از مغزتان استفاده کنید تا بتوانید به هرآنچه می‌خواهید برسید. آموزه‌های این کتاب به شما کمک می‌کند با افزایش خودآگاهی و تغییر نگرش نسبت به پیرامون، سلامتی خود را افزایش دهید. احساس شادی و نشاط و ایجاد آن در مغزتان، از دیگر نایج خواندن این کتاب است. شما با خواندن ابرمغز قادر خواهید شد مشکلات روحی رایج در دنیای مدرن و زندگی روزمره را، مانند افسردگی، اضطراب، استرس و کاهش قدرت حافظه، کاهش دهید. تقویت قدرت مغز به شما کمک می‌کند که اثرات ناشی از افزایش سن بر آن را کاهش دهید و پیری باکیفیتی هم داشته باشید. تمرینات علمی این کتاب، رویکرد شما را نسبت به مغزتان تغییر خواهد داد و درنتیجه خواهید توانست توانایی شگفت‌انگیز مغزتان را یکی پس از دیگری کشف کنید و ذهن قدرتمندی برای خود بسازید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب ابر مغز

دیپاک چوپرا، نویسنده و مروج طب جایگزین است. این نویسنده آمریکایی-هندی در ۲۲ اکتبر ۱۹۶۴ در دهلی نو متولد شد. چوپرا یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های طب جایگزین است و ویدئوها و کتاب‌های او میلیون‌ها بازدید را به خود اختصاص می‌دهند. چوپرا تحصیلات خود را در رشته پزشکی در هند به پایان رسید. سپس به ایالات متحده مهاجرت کرد و تخصص خود را در پزشکی داخلی ادامه داد و سپس فلوشیپ غدد و متابولیسم دریافت کرد. او پس از آشنایی با یکی از چهره‌های سرشناس مراقبه متعالی آشنا شد و سرنوشت او تحت تاثیر این آشنایی قرار گرفت. او پس از این ملاقات به رویکرد معنوی در درمان علاقه‌مند شد و شاخه فعالیت خود را عوض کرد تا ادامه تخصص خود را در این شاخه پیگیری کند. او مراکز درمانی متعددی برای درمان شناختی تاسیس کرده است و کتاب‌هایی تالیف کرده است که همگی بر تاثیر معنویات بر سلامت روح و جسم تاکید می‌کنند. رودولف تازی استاد عصب‌شناسی دانشگاه هاروارد است و مدیر بخش تحقیقات افزایش سن دانشگاه ماساچوست است. تخصص اصلی تانزی در تحقیقات درباره ژنتیک بیماری‌های عصبی است و تمرکز خود را بر بیماری‌های ژنتیکی قرار داده است. او در حوزه درمان آلزایمر، سندرم هانتینگتون و ویلسون تحقیقات زیادی انجام داده است.

نقد خلاصه کتاب ابر مغز

کتاب ابر مغز به‌عنوان کتابچه راهنمای ارتباط با مغز، با روشی انقلابی به شما نشان می‌دهد که چطور از مغزتان به‌عنوان دروازه‌ای برای دستیابی به سلامتی، خوشبختی و رشد معنوی استفاده کنید. نویسندگان این کتاب هر دو از پیشگامان تخصص خود هستند و چهره‌هایی معروف به‌شمار می‌روند. نظریات الهام‌بخش این دو شخصیت ممتاز علمی توانسته است انقلابی در حوزه تخصصی‌شان ایجاد کند. آن‌‌ها در این کتاب به خوانندگان می‌آموزند که با استفاده از خودآگاهی به مغز آموزش دهند که محدودیت‌های فعلی خود را کنار بزند و به حداکثر توان برسد. این کتاب با ترکیب تحقیقات پیشگامانه و بینش معنوی، به شما اجازه می‌دهد بر مغزتان مسلط شوید و به قابلیت‌هایی دست پیدا کنید که کمتر انسانی توانسته است آن را عملی کند. مهم‌ترین مزیت خواندن کتاب ابر مغز این است که به شما کمک می‌کند به‌صورتی باورنکردنی وضعیتتان را بهبود دهید و به‌صورت مداوم تغییر شکل دهید. این تغییر شکل منجر به تحولی عمیق در زندگیتان خواهد شد و جهشی باورنکردنی خواهید زد. مغز ما هدیه‌ای است که تنها با شناخت کامل آن خواهیم توانست به بهترین شکل از آن استفاده کنیم و این کتاب، همان چیزی است که به شما کمک می‌کند به این هدف دست پیدا کنید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب ابر مغز

این کتاب علاوه‌بر جلب نظر منتقدان، توانسته است در فروش هم آمار خوبی را به دست بیاورد و جزو کتاب‌های پرفروش سال بوده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که دوست دارند پیشرفت کنند و توانایی خود را افزایش دهند، نیاز خواهند داشت که کتاب ابرمغز را بخوانند. ابر مغز به کسانی که نیاز دارند به شکلی وضعیتشان را تغییر دهند، اما ایجاد این تغییر برایشان سخت است کمک می‌کند تا به سادگی بتوانند تغییر را در خود ایجاد کنند. ترک عادات مخرب، اعتیاد و کاهش وزن از مهم‌ترین کارهایی است که با خواندن این کتاب به راحتی خواهید توانست از پس آن بربیایید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

در این کتاب داستان جذاب مغز ما توسط دو متخصص جهانی با دو تخصص متفاوت بررسی می‌شود که می‌تواند مغز شما را جوان نگه دارد. (مهمت اوز) دیپاک چوپرا هربار در اجرا رکورد می‌زند و اکنون با رود تانزی در ابر مغز کتابی آسان تدوین کرده‌اند که به شما کمک می کند تمام انچه درونتان دارید را به حداکثر برسانید. (لری کینگ) متفکرانه، جذاب و در دسترس... کتابی که زندگی بسیاری از افراد را بهبود خواهد بخشید. ابر مغز سعی کرده است که از اسرار مغز رمزگشایی کند و بعضی از افسانه‌های رایج درباره آن را از بین ببرد؛ درحالیکه برنامه‌ای قدرتمند و عملی برای دستیابی به حداکثر ظرفیت آن را هم ارائه کرده است. این کتاب مطالعه‌ای اساسی برای قدرتمندساختن ابزار دستیابی به سلامتی، طول عمر و حداکثر پتانسیل ما است. (دین اورنیش)

بخش هایی از متن کتاب

مغز ما از تقریبا ۱۰۰ بیلیون سلول عصبی تشکیل شده که این سلول‏‌ها تریلیون، و یا حتی کادریلیون اتصال به نام سیناپس ایجاد می‌‏کنند. این اتصالات در وضعیتی باثبات و پویا قرار دارند و براساس واکنش‏‌های ما نسبت به محیط زندگی‏مان، تغییر می‏‌کنند. این، معجزه‏‌ی کوچک و در عین حال شگفت‌‏انگیز طبیعت است. مغز انسان که آن را کائنات یک و نیم کیلویی هم می‏‌نامند، همه را به حیرت واداشته، که حیرتی به‏‌جاست. هرچیزی که می‌‏بینید، می‏‌شنوید، لمس می‏‌کنید، می‏‌چشید و بو می‏‌کنید، بدون وجود مغز، از کیفیت‏‌هایی که می‏‌شناسید، برخوردار نیستند. هرچه را که در طی روز تجربه می‏کنید، قهوه‏ی صبح‏تان، عشقی که نسبت به خانواده‏تان احساس می‏‌کنید و ایده‏‌ی فوق‏العاده‏ای که در محیط کار به ذهن‏تان خطور می‏‌کند، انحصارا برای شما برنامه‌‏ریزی شده است. ولی بالافاصله با موضوعی حیاتی روبه‌‏رو می‌‏شویم. اگر دنیای شما منحصربه‌‏فرد و سفارشی و تنها مختص خودتان است، چه کسی پشت این خلاقیت چشم‌گیر وجود دارد؟ شما یا مغزتان؟ اگر پاسخ شما هستید، در این صورت راه خلاقیت‌‏های بزرگ‏تری در مقابل‏تان هموار است. اگر پاسخ مغز است، در این صورت شاید محدودیت‏های جسمانی حادی سر راهتان قرار داشته باشند. شاید ژن‌‏هایتان، خاطرات مسموم، یا حرمت نفس پایین شما مانع‏تان می‏‌شوند. شاید به‌‏دلیل انتظارات محدودی که آگاهی‏تان را کاهش داده، عقب مانده‌‏اید؛ هرچند که خودتان متوجه آن نیستید. واقعیت ماجرا می‏‌تواند هردو باشد. پتانسیل نامحدود یا محدودیت جسمانی. علم در مقایسه با گذشته با سرعتی حیرت‌‏آور در حال دست‏یابی به واقعیات جدید است. هر ماه با دست‌آوردی جدید در این زمینه روبه‏رو می‏شوید. ولی در میان این پیشرفت‏‌های هیجان‌‏انگیز، انسان چه می‏‌شود؟ کسی که برای همه‏‌چیز وابسته‏‌ی مغز است. آیا این عصر طلایی به نفع مغز شما کار می‏‌کند؟ شکاف عمیقی میان این تحقیقات پیشرفته و واقعیت روزمره وجود دارد. در گذشته در یکی از دانشگاه‏‌های طب می‏‌گفتند انسان‏‌ها معمولا تنها از ۱۰ درصد مغزشان استفاده می‏‌کنند؛ ولی این عملا صحیح نیست. مغز انسان بالغ سالم، در تمام مدت با ظرفیت کامل خود می‏‌کند. حتی پیشرفته‏‌ترین اسکن‏‌های مغزی موجود هم نمی‌‏توانند تفاوت قابل توجهی را بین مغز شکسپیر در حال نوشتن تک‏‌گویی هملت و شاعری تازه‌‏کار در حال نوشتن اولین غزل خود نشان دهند».

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف