• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

نویسنده : جاش کافمن
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 89 )
خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید
پخش دمو

خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

قصه دنیای مدرن و سال‌هایی که ما در آن زندگی می‌کنیم، کلیشه‌ای آشنا برای همه است. کارهایی که دوست داریم انجام دهیم و چیزهایی که دوست داریم یاد بگیریم، بسیار بیشتر از زمانی است که در روز در اختیار داریم. تابحال شده به این فکر کنید که چقدر دوست دارید برای ارتقا شغلی یا بهبود وضعیت تحصیلی‌تان یک مهارت جدید را بیاموزید، اما وقت آن را نداشته باشید؟ جاش کافمن در کتاب چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیریم، این آرزو را برآورده می‌کند. کافمن با سال‌ها تحقیق درباره روند آموزش دریافته است که همیشه روزها و

اثری خیره‌کننده که به شما کمک می‌کند اصول و پایه هر مهارتی را صرفا در بیست ساعت یا کمتر از آن یاد بگیرید.

شناسنامه خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

عنوان کتاب: چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید عنوان کتاب به زبان اصلی: The First ۲۰ Hours: How to Learn Anything . . . Fast! نویسنده: جاش کافمن نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۱ از ۵ (Amazon)، ۳.۵ از ۵ (Good reads)، ۳.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

جاش کافمن در کتاب چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیریم، تلاش کرده است تا به خوانندگان خود استراتژی‌هایی را بیاموزد که می‌توان با کمک آن‌ها اصول اولیه هر مهارت جدید را تنها در عرض بیست ثانیه یا کمتر یاد گرفت. این اثر کاربردی با ارائه مهارت‌هایی بسیار ساده مانند برنامه‌ریزی و تمرین به شما کمک می‌کند که یادگیری هر مهارت جدید، مانند زبان، ورزش جدید، مهارت ارتباطی، برنامه‌نویسی و... را به‌سادگی پشت سر بگذارید و اصطلاحا روی غلتک بیفتید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

جاش کافمن یکی از نویسندگان پرفروش تجاری محسوب می‌شود. سه اثر این نویسنده توانسته‌اند جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های هم‌رده خود باشند. تحقیقات او در حوزه کارآفرینی، کسب‌وکار، بهره‌وری، خلاقیت، روانشناسی و خر علمی متمرکز شده است. رویکرد منحصر به‌فرد کافمن در کسب‌وکار که از چندین رشته مختلف کمک می‌گیرد، باعث شده است تا او در این زمینه آثار محبوب و الهام‌بخشی بنویسند. تحقیقات او توسط نیویورک تایمزف بی‌بی‌سی، وال‌استریت ژورنال، آتلانیک، فورچون، فوربس، تایمز، بیزنس ویک، فسمت کامپنی، فایننشال تایمز و... منتشر و منعکس شده‌اند. او سخنران برجسته‌ای هم است. جشنواره‌های بزرگ و شرکت‌های نام‌آور حوزه کسب‌وکار، میزبان سخنرانی کافمن بوده‌اند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به MBA شخصی و چگونه با هیدرا مبارزه کنیم اشاره کرد. وبسایت کافمن در ۲۰۱۳ توسط فوریس به‌عنوان یکی از ۱۰۰ وبسایت برتر مخصوص کارآفرینان معرفی شد.

نقد خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

یادگیری مهارت جدید همیشه چالشی جدی برای انسان محسوب می‌شود. احتمالا همه این تجربه را داریم که همیشه اول یادگیری هر مهارت بسیار سخت طی می‌شود و اگر کسی بتواند مراحل اولیه را با موفقیت و سرعت مناسب به اتمام برساند، بقیه کار را هم به‌سادگی به انتها خواهد رساند. معجزه کافمن در کتاب چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیریم، ساده‌ و سریع کردن این ساعت‌ها است. او رویکردی سیستماتیک برای کسب مهارت نشان می‌دهد و توضیح می‌دهد که چطور می‌توان مهارت‌های پیچیده را تجزیه کرد، تمرینات مولد را به حداقل رساند و موانع یادگیری را برطرف کرد. با خواندن این کتاب خواهید توانست صرفا با بیست ساعت تمرین متمرکز و حتی کمتر از آن، طول زمان یادگیری مهارت‌ها را با رکورد بی‌سابقه‌ای کاهش دهید و از یادگیری لذت ببرید. به‌نظر ما که ارزش امتحان کردن دارد، نه؟

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

کتاب چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیریم با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبه‌رو شده است. این کتاب در میان آثاری که موضوعشان تجارت و پول بوده است، پرفروش‌ترین کتاب رتبه‌بندی شده و بیش از یک میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروخته‌ است. همچنین سخنرانی این نویسنده درمورد محتوای کتاب یکی از ۲۵ ویدئوی پربیننده تدکس در تمام ادوار این همایش‌ها شناخته شده که بیش از ۲۲ میلیون بازدیدکننده در یوتیوب را به خود اختصاص داده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

افرادی که ذهن فعالی دارند، خیال‌پرداز هستند و روحشان کنجکاو است. کسانی که کارهایش را به تعویق می‌اندازند و کارهای نیمه تمام زیادی دارند. اشخاصی که دوست دارند علی‌رغم وقت کمی که دارند، مهارت جدیدی یاد بگیرند و تخصصشان را ارتقا دهند. کسانی که استعداد زیادی در آموختن زبان دارند و می‌توانند به خوبی لهجه زبان‌های دیگر تقلید کنند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اگر شبیه من باشید، آنقدر از خواندن این کتاب الهام می‌گیرید که ترجیح می‌دهید مطالعه را متوقف کنید تا رویکردهایی که یاد گرفته‌اید را در پروژه‌های به‌تعویق افتاده خود اعمال کنید. پس از خواندن پنج فصل این کتاب تکنیک جاش را برای یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید امتحان کردم و از سرعت تسلطم شگفت‌زده شدم. (درک سیورز) فرصت‌های بزرگ بدون مهارت ارزش ندارند. دیگر بهانه‌ای نیست! کافمن ثابت می‌کند که همه ما توانایی متخصص شدن را در خود داریم. (اسکات بلسکی) باتوجه به میزان اطلاعات و تغییرات موجود در جهان امروز، فری که بتواند خود را سریعتر با همه چیز وفق دهد و یاد بگیرد، موفق‌ترین شخصیت خواهد بود. کافمن علم یادگیری را به روش‌های مفید، سرگرم‌کننده و جذاب تجزیه می‌کد. اگر به حفظ شغل، کسب‌وکار یا پیشرفتتان اهمیت می‌دهید، این کتاب برای شما مناسب خواهد بود. (پاملا اسلیم) بسیاری از کتاب نوید تغییر در زندگی را می‌دهند. این کتاب یکی از آن‌ها خواهد بود. (ست گادین)

بخش هایی از متن کتاب

برای اختصاص وقت به تمرین باید بعضی کارها را کنار بگذارید. متأسفانه ما معمولاً می‌خواهیم مهارت‌های جدید کسب کنیم و بقیه‌ی فعالیت‌های دلخواهمان مثل تماشای تلویزیون، بازی ویدیویی و... را هم انجام دهیم. به خودمان می‌گوییم هر وقت فرصت شد به تمرین می‌رسم. ولی واقعیت این است: «پیدا کرده» فرصت، خیال باطل است. هیچ‌کس فرصت چیزی را «پیدا نمی‌کند» و پیداکرده وقت خالی اضافی متل اسکناس پول نیست که قبلاً اتفاقی در جیب کتتان مانده باشد. اگر دنبال پیداکرده فرصتی برای انجام کاری هستید، هرگز انجامش نخواهید داد. برای پیداکرده وقت، باید وقت بگذارید. هر روز بیست‌وچهار ساعت وقت دارید: یعنی هزار و چهارصد و چهل دقیقه، نه بیش‌تر و نه کم‌تر. هرگز زمان بیش‌تری نخواهید داشت. اگر روزانه تقریباً هشت ساعت بخوابید، شانزده ساعت وقت در اختیار دارید. بعضی از این ساعت‌ها صرف خودتان یا عزیزانتان می‌شود. بقیه‌ی ساعت‌ها به کار اختصاص پیدا می‌کند. زمان باقی‌مانده هم مخصوص کسب مهارت است. اگر می‌خواهید با حداکثر سرعت مهارت‌هایتان را بیش‌تر کنید، هرچه وقت بیش‌تری بگذارید، بهتر است. بهترین روش برای اختصاص وقت به کسب مهارت این است که کارهای وقت‌گیر کم‌ارزش را شناسایی و حذف کنید. توصیه می‌کنم برای امتحان، فهرست ساده‌ای از شیوه‌ی استفاده از وقتتان در چند روز آینده تهیه کنید. این کار فقط به دفترچه نیاز دارد. نتایج این فهرست زمانی، غافلگیرتان خواهد کرد: اگرچند انتخاب سخت را برای حذف کارهای کم‌ارزش در پیش بگیرید، وقت بسیار بیش‌تری برای کسب مهارت پیدا می‌کنید. روزانه هرچقدر وقت بیش‌تری اختصاص دهید، زودتر مهارت‌ها را کسب خواهید کرد. توصیه می‌کنم با حذف هرچه بیش‌تر فعالیت‌های کم‌ارزش، حداقل روزانه نود دقیقه برای تمرین وقت بگذارید. در ضمن پیشنهاد می‌کنم از قبل قول بدهید حداقل بیست ساعت تمرین انجام می‌دهید. یعنی بعد از شروع اولین روز، تا رسیدن به بیست ساعت باید به تمرین ادامه دهید. اگر گیر افتادید، بیش‌تر تلاش کنید، نمی‌توانید تا رسیدن به سطح عملکرد موردنظرتان یا اتمام بیست ساعت تمرین، توقف کنید. اگر از اول حاضر به بیست ساعت تمرین نیستید، مهارت دیگری را انتخاب کنید. دلیلش ساده است: بخش‌های ابتدایی فرآیند کسب مهارت، سخت‌تر از آن چیزی ست که به نظر می‌رسد. معمولاً سردرگم هستید و با مشکلات و موانع غیرمنتظره‌ای روبه‌رو می‌شوید. به‌جای تسلیم شدن در برابر مشکلات جزئی، تعهد اولیه به بیست ساعت، ادامه‌ی راه را ساده‌تر می‌کند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف