• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

نویسنده : راجر فیشر ، ویلیام یوری و بروس پتن
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 37 )
خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم
پخش دمو

خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

بعید است یک هفته را بدون اینکه چندین بار درمورد مسائل مختلف با دیگران وارد مذاکره نشویم به پایان برسانیم. درواقع زندگی روزمره و کاری ما، هرروز با مسئله‌ای جدید گره می‌خورد که برای حل آن باید از ابزار گفتگو و مذاکره کمک بگیریم. از ساده‌ترین مسائل زندگی شخصی تا پیچیده‌ترین مشکلات کاری و یا حتی در سطوح بالاتر، مسائل مربوط به اختلافات بین‌المللی برای حل شدن به مذاکره نیاز دارند و این مفهوم سالهاست که در ادبیات روزمره جایگاه مهمی پیدا کرده است. راجر فیشر، ویلیام یوری و بروس پاتن، سه تن از محققان برجس

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین فنونی که باید در زندگی بدانید، مذاکره است و کتاب جواب مثبت بگیریم، بهترین کتاب برای یادگیری این مهارت کاربردی خواهد بود.

شناسنامه خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

عنوان کتاب: جواب مثبت بگیریم عنوان کتاب به زبان اصلی: Getting To Yes نویسنده: راجر فیشر، ویلیام یوری و بروس پاتن نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

یکی از مهم‌ترین نکاتی که با خواندن کتاب جواب مثبت بگیریم خواهید آموخت، چگونگی رسیدن به بهترین نتیجه درجریان مباحثه و مذاکره است. نویسندگان این کتاب به شما می‌آموزند که چطور مذاکره را مدیریت کنید و به نتیجه برد-برد برسید. اصول مذاکره و نحوه ورود به بحث، از دیگر مسائلی است که با خواندن این کتاب یاد خواهید گرفت. علاوه‌براین، با خواندن کتاب جواب مثبت بگیریم، با اصول چانه‌زنی و مهارت سخنوری هم تا حدود زیادی آشناخواهید شد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

راجر فیشر، استاد رشته مذاکره و مباحثه در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد است. او معمولا در برنامه‌های تلویوزیونی به‌عنوان کارشناس مذاکره حاضر می‌شود و مدیر پروژه مذاکره دانشگاه هاروارد است. ویلیام یوری هم‌موسس پروژه مذاکره دانشگاه هاروارد است و به‌عنوان نویسنده توانسته است چندین جایزه بین‌الملی کسب کند. بروس پاتن، دیگر نویسنده این کتاب، بنیانگذار و همکار برجسته پروژه مذاکره دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب مذاکره دشوار است. کتابی که توانسته است به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز تبدیل شود.

نقد خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

کتاب جواب مثبت بگیریم در ساده‌ترین تعریف، روشی ساده، عالی و البته قابل استفاده برای همه افراد برای برد در مذاکره است. این مسئله می‌تواند مشکلات زیادی را در اختلافات شخصی، مسائل حرفه‌ای و سایر امور، بدون از دست دادن چیزی و یا عصبانی شدن حل کند. این کتاب استراتژی اجمالی، گام به گام و اثبات‌ شده‌ای را برای رسیدن به توافقات قابل قبول برای طرفین مذاکره ارائه می‌دهد. استراتژی که در آن همه طرف‌های مذاکره به رضایت می‌رسند و بحث به معنای واقعی با نتیجه برد-برد به اتمام می‌رسد. این کتاب براساس تجربه و تحقیقات سه تن از برجسته‌ترین نویسندگان و محققان حوزه مذاکره نوشته شده است.این محققین به‌صورت مداوم با مسائل مربوط به مذاکرات بین‌المللی و داخلی سروکار دارند و به اصول آن کاملا مسلط هستند. کتاب جواب مثبت بگیریم به میلیون‌ها نفر کمک کرده است تا روش بهتری برای مذاکره بیاموزند و موفق‌تر عمل کنند. این کتاب درواقع یکی از متون اصلی تجارت مدرن در دنیای امروز محسوب می‌شود و استراتژی‌هایی را به مخاطب می‌آموزد که می‌تواند با استفاده از آن در هرزمینه‌ای مذاکره موفق داشته باشد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب جواب مثبت بگیریم

کتاب جواب مثبت بگیریم، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های منتشر شده در زمینه مشاوره بوده است. این کتاب در رده کتاب‌های مشاجرات کسب‌وکار پرفروش‌ترین کتاب وبسایت آمازون معرفی شده است. همچنین رتبه نهم پرفروش‌ترین کتاب‌های مذاکرات کاری متعلق به این اثر است و در رده کتاب‌های کاریابی در این وبسایت، در رتبه نوزدهم قرار دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

هرکسی که دوست دارد مهارت‌های مذاکره خود را پرورش دهد و بتواند قدرت اقناع مناسبی پیدا کند، می‌تواند از آموزه‌های کتاب جواب مثبت بگیریم استفاده کند. خواندن این کتاب برای همه مدیران کسب‌وکار، کارمندان بازاریابی و استراتژیست‌ها بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب بهترین چیزی است که من درمورد مذاکره خوانده‌ام. (جان کنت گالبرایت) نویسندگان این کتاب بسیاری از مشاهدات و مشاوره‌های منطقی را در یک کتاب کوچک مختصر و واضح دسته‌بندی کرده‌اند. (نشریه بیزنس ویک) خلاصه‌ای منسجم برای مذاکرات برد-برد. (نشریه نیوزویک) رسیدن به بله در ادبیات حل اختلاف جایگاه بی‌نظیری دارد. هیچ کتاب دیگری در این زمینه به تاثیر این کتاب در همه وجوه زندگی نخواهد رسید. (انجمن بین‌المللی موسسه حل اختلاف) جواب مثبت بگیریم آغازگری خواندنی و عملی درمورد اصول مذاکره است. همه ما به‌عنوان مذاکره‌کننده‌ای که با مشکلات شخصی، اجتماعی و مشاغل سروکار داریم، باید مهارت‌های خود را در حل تعارض و ایجاد توافق بهبود دهیم. این کتاب بهترین نقطه برای شروع محسوب می‌شود. (جان تی، دانلوپ) این کتاب پرزرق و برق به شما کمک خواهد کرد که مبارزات خصمانه‌ به حل مشکلات سرسخت بینجامد. (آرول هایمن) جواب مثبت بگیریم راهنمایی بدون عارضه برای حل تعارضات از هر بعد است. این کتاب به شما می‌آموزد که چطور بدون به‌خطر انداختن دوستی‌ها و روابزتان برنده شوید. کاش من آن را نوشته بودم! (آن لندرز) این کتاب قدرتمندترین، تیزبینانه‌ترین و اقناع‌کننده‌ترین اثر است. این اثر نه یک کلاهبرداری، که رویکردی کلی است و شاید مفیدترین کتابی باشد که خوانده‌اید. (الیوت ریچاردسون) در این کتاب ایده‌های ساده اما قدرتمندی که قبلا در سطوح بین‌المللی سهمی داشته‌اند، در دسترس همگان قرار می‌گیرند. مشاوره‌ای عالی درمورد چگونگی برخورد با یک مشکل درطول مذاکره. (سیریس ونس)

بخش هایی از متن کتاب

هرچند کافی است درباره ی مذاکره با در نظر گرفتن دو نفر، یعنی شما و « طرف دیگر » ، بحث کنیم، در واقع تقریباً هر مذاکره ای بیش از دو نفر را در بر می گیرد. طرفین مختلف ممکن است پشت یک میز بنشینند، یا ممکن است هر طرف از چندین طرف، از اشخاص ارشد سازمان، هیئت مدیران، یا کمیته هایی تشکیل شده باشد که باید با آنها معامله کنند. هر چه تعداد افراد درگیر در مذاکره بیشتر باشد، موانع چانه زنی موضعی جدی تر می شود. اگر ۱۵۰ کشور در حال مذاکره باشند، مانند کنفرانس های مختلف ملل متحد، چانه زنی موضعی تقریباً غیرممکن است. شاید همه موافقت کنند و فقط یکی از طرفین مخالف باشد. واگذاری امتیازات متقابل دشوار است: به چه کسی امتیاز می دهیم؟ در عین حال، ممکن است صدها معامله ی دوجانبه از رسیدن به هدف توافق چندجانبه در مانند. در چنین موقعیت هایی، چانه زنی موضعی به تشکیل ائتلاف های بین الطرفینی منجر می شود که منافع مشترک آنها غالباً بیش از آنکه حقیقی باشد نمادین هستند. در ایالات متحده، این گونه ائتلاف ها غالباً مذاکراتی بین « شمال » و « جنوب » یا بین « شرق » و « غرب » به بار می آورند. چون هر گروه اعضای بسیاری دارد، برقراری موضع مشترک دشوارتر می شود. و بدتر اینکه، وقتی با محنت فراوان موضعی ایجاد کردند و درباره ی آن به توافق رسیدند، تغییر آن دشوارتر می شود. ثابت شده است وقتی سایر مشارکت کنندگان در مذاکره مراجع بلندرتبه تری باشند که هرچند پشت میز حضور ندارند اما باید نظر مساعد آنها جلب شود، تعدیل موضع هم به همین اندازه دشوار خواهد بود.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف