• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب زمینی نو

خلاصه کتاب زمینی نو

نویسنده : اکهارت تول
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 18 )
خلاصه کتاب زمینی نو
پخش دمو

خلاصه کتاب زمینی نو

زندگی در عصر جدید با همه جذابیت‌هایی که برای شهروندان جامعه جهانی دارد، تبعات سنگینی هم داشته است. جهانی که هرروز ما را به خودمحوری و خودخواهی هدایت می‌کند و رسانه‌هایی که با تبلیغات خود، هرروز نیازی جدید در ما به‌وجود می‌آورند. محصول این رسانه‌ها و دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، چیزی جز اضطراب و احساسات منفی نبوده است. ما صرفا خیال می‌کنیم که عصر جدید برایمان زندگی بهتر و خوشحال‌تری را به ارمغان آورده است. اگر بخواهیم بی‌طرفانه نگاه کنیم، افزایش دغدغه‌ها و استرس بزرگترین محصول زندگی امروزی محسو

«علت اصلی نارحتی و عدم شادی هرگز شرایطتان نیست، بلکه افکار شما در مورد آن شرایط است که می‌تواند وضعیتی را به شاد یا ناراحت تغییر دهد.» اکهارت تول، نویسنده موفق نیروی حال این بار با کتابی دیگر برگشته است. زمینی نو کتابی از این نویسنده است که درتلاش است تا دیدگاه خوانندگان را نسبت به حیات و نقش معنویت در آن دگرگون کند و به شما شادی ببخشد.

شناسنامه خلاصه کتاب زمینی نو

عنوان کتاب: زمینی نو عنوان کتاب به زبان اصلی: A New Earth: Awakening to Your Life's Purpose نویسنده: اکهارت تول نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۷ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب زمینی نو

شاد زیستن فارغ از تعلقات مادی می‌تواند یکی از مهم‌ترین اهداف زندگی هر کسی باشد. اکهارت تول نویسنده کتاب زمینی نو تلاش کرده است تا در کتاب خود این مسئله مهم را به خوانندگان بیاموزد. شما در کتاب زمینی نو یاد خواهید گرفت که چطور نگرش خود را نسبت به زندگی عوض کنید و با تغییر رویکرد احساس آرامش و شادی بیشتری داشته باشید. تصویری که تول از زندگی ترسیم می‌کند پدیده‌ای نسبی است که به‌صورت کلی به نگرش خودمان نسبت به آنچه درجریان است بستگی دارد. هدف تول این بوده است که خوانندگان کتابش یاد بگیرند که با آگاهی و بینش جدید و با وارد کردن معنویات در زندگی از اضطراب و نگرانی که محصول دنیای جدید و عصر مدرن کم کنند و به سکون و آرامش واقعی برسند. به این ترتیب جهانی سالم‌تر، بهتر، عاشقانه‌تر و زیباتر خواهیم داشت.

درباره نویسنده خلاصه کتاب زمینی نو

اکهارت تول نویسنده و سخنران آلمانی است که در ۱۶ فوریه ۱۹۴۸ در این کشور متولد شد. او براساس گفته‌های خود زندگی نه‌چندان آرامی را از سر گذرانده است. اما مدار زندگی او در ۲۹ سالگی دچار تحولات عظیمی شد و او را به آرامش رساند. این تحول توانست تول را به شخصیتی جدید تبدیل کند. او با استفاده از دریافت‌های خود از دنیا و تجربیاتی که از سر گذارند به یکی از مربیان معنوی تاثیرگذار در دنیا تبدیل شود. اکهارت تول تا کنون چند کتاب نوشته است که نیروی حال مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها محسوب می‌شود. این کتاب چندین میلون نسخه فروخته است. تول از طرف نشریه Watkins Review به موثرترین شخصیت معنوی جهان شناخته شده است. همین عنوان از طرف نیویورک تایمز هم به او داده شده است.

نقد خلاصه کتاب زمینی نو

نمی‌توان از کنار آثار تول به سادگی گذشت. تول به سادگی دریافته است که معنویات، حلقه گم شده این روزهای دنیا و مردم عصر جدید است. او در آثار خود تلاش می‌کند که با اضافه کردن چاشنی معنویات انسان را به سمت آرامش راهنمایی کند. آموزه‌های تول در کتاب زمینی نو درعین سادگی بسیار کاربردی و موثر هستند و تاثیر زیادی بر درمان اضطراب‌های روزمره دارند. او با استفاده از عنصر آگاهی تلاش می‌کند که در عین سادگی از موثرترین راه برای تزریق خوشبختی به خوانندگان کمک بگیرد. رهایی از درد و رنج محصول همین آگاهی است. چیزی که تول سعی دارد در کتاب به خواننده بیاموزد. اگر به‌دنبال اثری متفاوت هستید که درمیان هیاهوی کتاب‌های توسعه فردی به شما اندکی امید ببخشد، زمینی نو انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب زمینی نو

کتاب زمینی نو فروش بسیار زیادی در ایالات متحده و سرتاسر دنیا داشته است. این کتاب تا سال ۲۰۰۹ بیش از ۵ میلیون نسخه فقط در آمریکا فروخته است و علاوه‌براین به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا هم ترجمه شده است. این کتاب در لیست پرفروشترین کتاب‌های آمازون در رده خودیاری و معنویات قرار دارد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر اضطراب روزمره شما را درگیر خود کرده است، می‌توانید با خواندن این کتاب آرامشی نسبی در خودتان ایجاد کنید. این کتاب به همه کسانی که درگیر روزمرگی و کشمکش با زندگی هستند کمک می‌کند تا حال بهتری پیدا کنند و کیفیت زندگی‌شان را به‌صورت شگفت‌انگیزی افزایش دهند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اوپرا وینفری این کتاب را زنگ بیداری برای کل کره زمین می‌نامد این کتاب به ما کمک می‌کند تا از منافع خود فاصله بگیریم و خود را به سوی شخصیتی بالاتر سوق دهیم. زمینی نو به ما کمک می‌کند تا از ایجاد رنج و وسواس نسبت به گذشته و آینده خود جلوگیری کنیم و زندگی در حال را تجربه کنیم. (یواس‌ای تودی) من حاضرم هرکاری انجام دهم تا در نقطه‌ای از زندگی در مجاورت اکهارت تول باشم. (جیم کری) سفری آرام که می‌تواند شما را به مکانی دیدنی و بسیار ویژه از آگاهی جدید و درکی عمیق برساند. (نیل دونالد والش) یکی از بهترین کتاب‌هایی که طی سال‌های اخیر منتشر شده است. هر جمله از این کتاب با حقیقت و قدرت به صدا در می‌آید. این کتاب آرامشی عمیق و حضوری مقدس است. (دیپاک چوپرا)

بخش هایی از متن کتاب

«زمین. ۱۱۴ میلیون سال پیش. صبح. درست پیش از دمیدن آفتاب. نخستین گل سیاره‏‌ی ما، گلبرگ‌‏هایش را باز می‌‏کند تا به روی خورشید بوسه بزند. پیش از این واقعه‌‏ی مهم، که خبر یک دگرگونی انقلابی در حیات گیاهی بود، سیاره‌‏ی زمین به مدت میلیون‌‏ها سال، پوشیده بود از خزه و گیاه. احتمال داده می‏شود که نخستین گل جهان چندان عمر نکرده باشد و گل‏‌ها باید پدیده‏ای کمیاب و در انزوا بوده باشند. زیرا در آن زمان، شرایط نباید برای رشد گل‌‏ها چندان مناسب بوده باشد. با وجود این، طبیعت به آستانه‏‌ی‌ تحولی مهم می‏رسد و ناگهان انفجاری از رنگ‌‏ها و رایحه‏‌ها‌ زمین را فرامی‏‌گیرد. البته در آن زمان کسی نبوده است تا شاهد این انفجار رنگ و رایحه باشد. بعدها این موجودات قشنگ و خوش‌‏بو که نام‏شان گل است، نقشی اساسی در تحول آگاهی انواع دیگر موجودات ایفا کردند. قرار بود آدم‌‏ها به سوی این گل‌‏ها کشیده شوند و ستایش‏شان کنند. وقتی آگاهی بشر رشد یافت، گل‌‏ها نخستین چیزی بودند که بی آن‏که ارزش مصرفی داشته باشند، یعنی بی آن‏که نقشی در بقای انسان ایفا کنند، مورد توجه و علاقه‏‌ی آدمی قرار گرفتند. گل‌‏ها الهام ‏بخش بسیاری از هنرمندان، شاعران و عارفان شدند. دیدن زیبایی گل، آدم‌‏ها را بیدار می‌‏کرد تا زیبایی‌‏های نهفته در درون خویش را ببینند؛ همان زیبایی‏‌هایی که پاره‏‌های اساسی وجود انسانی است. نخستین بارقه‌‏ی ادراک زیبایی، مهم‏‌ترین حادثه‌‏ی تکامل آگاهی بشری است. احساس شادمانی و عشق، به شدت به ادراک زیبایی گره خورده است. گل‌‏ها روییدند، تا برای ما نماد صوری آن چیزهایی شوند که در وجود ما متعالی، قدسی و بی‏‌شکل و صورت‏اند. گل‏‌ها ظریف‏اند و ناپایدار و اثیری و نیز لطیف‌‏تر از خاکی هستند که از آن می‌‏رویند. گل‌‏ها آمدند تا پیام‌‏آوران عالمی دیگر شوند. همچون پلی میان دنیای فیزیکی صورت‏‌ها و دنیای بی‌‏مثال و بی‌‏صورت. گل‏ها نه‌‏تنها رایحه‌‏ای مادی داشتند که مشام جسم را می‏‌نواخت، بلکه رایحه‌‏ای معنوی نیز برای مشام روح آدمی داشتند. گل‌‏ها مرتبه‌‏ی روشن‏ شدگی گیاهان بودند. هر شکلی از حیات، کانی، گیاهی، حیوانی، بشری، بهره‏ای از روشن‏‌شدگی دارد. با وجود این، روشن‌‏شدگی رخدادی است نادر. زیرا روشن‌‏شدگی جهشی است فراتر از پیشرفت تکاملی. وقفه‌‏ای است از روند پیشین. جهشی است به مرتبه‌‏ای کاملاً متفاوت از وجود و مهم‏‌تر از همه، کاهش سطح مادیّت موجود روشن‏‌شدن نیز هست».

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف