• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب گاو بنفش

خلاصه کتاب گاو بنفش

نویسنده : ست گودین
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 32 )
خلاصه کتاب گاو بنفش
پخش دمو

خلاصه کتاب گاو بنفش

از نظر گادین شما یا گاو بنفش هستید، یا نیستید.. این یعنی شما یا قابل توجهید یا نامرئی. همه‌چیز به خودتان بستگی دارد و این شما هستید که باید انتخاب کنید که استارباکس باشید یا یک قهوه‌فروشی گمنام باقی بمانید. ست گادین در کتاب گاو بنفش به شما توضیخ می‌دهد که استارباس، اپل، جت بلو یا کنزینگتون چه چیزی دارند که سایر شرکت‌ها نداشته‌اند. او در این کتاب به شما خواهد آموخت که چطور میتوان به برندی موفق تبدیل شد که بتواند درعین تداوم موفقیت منتقدان را سردرگم کند و به رشدی چشمگیر دست پیدا کند. ست گادین به ش

«اگر متمایز هستید، طبیعی است که بعضی افراد شما را دوست نداشته باشند. این بخشی از تعریف متمایز بودن است. انتقاد به سوی کسانی حمله ور می شود که برجسته و بارز هستند.» این جمله بخشی از کتاب گاو بنفش نوشته ست گادین است. ست گادین در این اثر معروف به شما آموزش می‌دهد که چطور با متفاوت کردن خود از رقبا، مورد توجه قرار بگیرید و بیشتر بفروشید.

شناسنامه خلاصه کتاب گاو بنفش

عنوان کتاب: گاو بنفش عنوان کتاب به زبان اصلی: Purple Cow: Transfer Your Business be Being Remarkable نویسنده: ست گادین نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۴ از ۵ (Amazon)، ۳.۸ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب گاو بنفش

گادین در یکی از موفق‌ترین آثار خود تحت عنوان گاو بنفش، شما را با مهم‌ترین عوامل موفقیت استراتژی ‌های بازاریابی آشنا می‌کند. او به خوانندگان آموزش می‌دهد که برای موفقیت باید شجاعت داشت و متفاوت فکر و رفتار کرد. اگر دوست دارید در فروش و معرفی محصولات/ خدماتتان موفق باشید، باید متفاوت باشید. گاو بنفش همان گاو پیشانی سفید خودمان است. چیزی که متفاوت است و در هرجای دنیا که به آن نگاه کنید، برایتان قابل تمایز و شناسایی خواهد بود. جرات تبدیل شدن به گاو پیشانی سفید را دارید؟ تبریک می‌گویم! شما در بازاریابی و فروش به موفقیت خواهید رسید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب گاو بنفش

گادین نویسنده، سخنران و سرمایه‌گذار معروف و موفق آمریکایی است. او علاوه بر شهرتی که در سخنرانی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های موفقی و سابقه فعالیت در شرکتی بزرگ مانند دات کام دارد، نویسنده بسیار معروف و محبوبی محسوب می‌شود. چهار اثر از آثار گادین توانسته‌اند به شهرتی جهانی دست پیدا کنند و خوانندگان زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کنند. شیب، جهان قدرت، بازاریابی این است، همه بازاریابها دروغگو هستند، به حعبه دست بزن، مهره قدرت و فریب ایکاروس از معروفترین کتاب‌های این نویسنده محسوب می‌شوند.

نقد خلاصه کتاب گاو بنفش

نویسندگان کمی در دنیا وجود دارند که تاثیری‌گذاری بالا داشته باشند و دامنه وسعتشان جهانی باشد. ست گادین یکی از این معدود نویسندگان است. کتاب‌های او به ۳۶ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند و میلیون‌ها خواننده در سرتاسر جهان دارند. گادین در کتاب‌های خود به خوانندگان می‌آموزد که چطور محصولات قابل توجع تولید کنند و ایده‌هایشان را گسترش دهند. گاو بنفش اولین بار در ۲۰۰۳ منتشر شد، اما نقطه اوج این کتاب در ۲۰۰۹ بوده است. او در این کتاب جنبشی را برای تولید محصولات قابل توجه شروع کرد که در وهله اول ارزش بازاریابی داشته باشند. او در این کتاب داستان‌هایی از شرکت‌هایی مانند استارباکس، کریپسی کرم، اپل و جت بلو ارائه می‌کند و خواننده را تحریک می‌کند که به مقوله بازاریابی و محصولاتشان بار دیگر فکر کنند. این کتاب قابل توجه می‌تواند دیدگاه شما را نسبت به بازاریابی متحول و به شما کمک کند که بتوانید محصولی موردتوجه بسازید و به قله موفقیتتان برسید.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب گاو بنفش

کتاب گاو بنفش یکی از موفق‌ترین آثار گادین محسوب می‌شود. این کتاب تنها در دو سال اول انتشار خود در ایالات متحده آمریکا ۲۳ بار تجدید چاپ شد و صدوپنجاه هزار نسخه از آن به فروش رفت. این کتاب به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است و توجه منتقدان را به خود جلب کرده است. گادین جزو نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه بازاریاب‌هایی که دوست دارند در حیطه شغلی خود به موفقیت برسند باید گاو بنفش ست گادین را بخوانند تا دید جدیدی نسبت به بازاریابی و فروش پیدا کنند. مدیران کسب‌وکارها، موسسین شرکت‌ها و همه کسانی که در پی رویای به‌دست آوردن کسب‌وکار موفق خود هستند، با خواندن این کتاب می‌توانند استراتژی‌های فروش و موفقیت خود را اصولی‌تر بچینند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

ست گادین معتقد است که رمز موفقیت یعنی یافتن راهی برای برجسته کردن کار و گاو بنفش بودن در مزرعه هولشتاین‌های تک رنگ. خود گادین ممکن است بهترین مثال برای چگونگی کارکرد این نظریه باشد. کتاب‌های او پرفروش هستند، مدرسی تاثیرگذار، کارآفرینی موفق، صاحب‌نظری محترم و بلاگری برجسته است. او به خاطر درک بالایی که از اینترنت دارد به‌صورت منحصربه‌فردی مورد احترام است و مقاله‌ها و نظرات او به‌صورت گسترده خوانده و نقل می‌شوند. (مجله فوربس) ست گادین طرزفکر مردم درباره بازاریابی را متحول می‌کند. (نشریه سلینگ پاور) من این کتاب را دوست دارم! بخش بیداری این کتاب برنامه‌ای عملیاتی به سازمان‌ها می‌دهد تا بدانند چطور تمایز را به کار اضافه و از نابودی جلوگیری کنند. (تام کلی) ست گادین ممکن است بهترین بازاریاب بصری موجود در حال حاضر باشد. جزو معدود افرادی است که معنای دقیق بازاریابی را دریافت کرده‌اند. (راندل گوتنبرگ) گادین درمورد موضوعات متنوعی بی‌وقفه کنجکاو، صاحب‌نظر و آگاه است. او یک بازاریاب بی‌وقفه است و همچنین چشم‌اندازی روشن و ایده‌هایی قدرتمند دارد. (میامی هرالد) لئو برنت، دیدو اوگیلوی، بیل برنباخ و مارک تواین را بگیرید، مغزشان را ترکیب کنید و سر آن‌ها را بتراشید. چه چیزی باقی مانده است؟ ست گادین. (جی لوینسون)

بخش هایی از متن کتاب

یکی از راه‌های درک یک پروژه بزرگ این است که ببینید در دنیای واقعی چه چیز موجب موفقیت می‌شود و کشف کنید موفقیت‌های گوناگون چه نقطه اشتراکی دارند. با این حال این مسئله در رابطه با بازاریابی بسیار گیج کننده است. بین متل ۶ و فور سیزنز چه نقطه‌ اشتراکی می‌تواند وجود داشته باشد؟ به‌ جز اینکه هر دو موفقیتی چشمگیر را تجربه و در زمینه هتل‌داری رشد کرده‌اند، در بقیه موارد کاملاً متفاوت‌اند یا وال مارت و نیمن مارکوس که هر دو در یک دهه رشد کردند یا نوکیا (که هر سی روز یک‌بار سخت‌افزارش را تغییر می‌دهد) و نینتندو (که پنجاه سال است همان بازی‌های پسرانه را بازاریابی می‌کند). این کار مانند رانندگی با نگاه به آینه عقب است. البته همه آن‌ها موفق بوده‌اند؛ اما آیا به ما کمک می‌کنند که پیش‌بینی کنیم فردا چه چیز موفق می‌شود؟ آنچه همه این شرکت‌ها مشترک دارند این است که هیچ چیز مشترکی ندارند. آن‌ها از دیگران مجزا هستند، روی لبه‌ تیغ‌اند، بسیار سریع یا بسیار آرام، بسیار قیمتی یا بسیار ارزان قیمت، بسیار بزرگ یا بسیار کوچک. دنبال کردن راه آن‌ها دشوار است، چون پیشرو هستند: کاری بی‌همتا انجام داده‌اند و آن کار بی‌همتا اکنون انجام شده است. اگر شما هم آن را انجام دهید، دیگر بی‌همتا نیست. شرکت شما از چه شیوه‌هایی استفاده می‌کند که شامل پیروی از رهبر می‌شود؟ اگر شما آن فعالیت‌ها را محدود کنید و کار بسیار متفاوتی به‌جای آن‌ها انجام دهید، چه؟ با داشتن این آگاهی که با درجا زدن به جایی نمی‌رسید، فهرست شیوه‌هایی را تهیه کنید که با متفاوت بودن می‌توانید به هدفتان دست یابید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف