• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب تک وظیفگی

خلاصه کتاب تک وظیفگی

نویسنده : دورا زاک
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 5 )
خلاصه کتاب تک وظیفگی
پخش دمو

خلاصه کتاب تک وظیفگی

چندوظیفگی یا multitasking یکی از پیامدهای ویژه زندگی در عصر مدرن است. بسیاری از ما به چندوظیفگی اعتیاد پیدا کرده‌ایم چون تصور می‌کنیم که این کار می‌تواند وقت بیشتری برای ما بخرد و به ما کمک کند که کارهایمان را سریع‌تر پیش ببریم. دورا زک، نویسنده کتاب تک وظیفه گی هم مثل بسیاری از ما در روزهایی از زندگی سعی کرد که چندکار را باهم انجام دهد اما نتیجه‌ای که او گرفت مثل نتیجه‌ای بود که اکثر ما از چندوظیفگی می‌گیریم! افتضاح! زک معتقد است که با انجام اصلاحاتی کوچک در زندگی و متمرکزتر شدن، می‌توان کارآم

تابحال چندبار برایتان پیش آمده است که برای فرار از کمبود وقت و بهبود بهره‌وری چند کار را همزمان با هم انجام بدهید؟ معمولا در این مواقع فکر می‌کنیم که توانسته‌ایم از وقتمان بیشترین استفاده را ببریم اما دورا زک معتقد است که عکس این قضیه صادق است. درواقع او در کتاب تک وظیفگی به شما اثبات می‌کند که چند وظیفه بودن اشتباه محض است.

شناسنامه خلاصه کتاب تک وظیفگی

عنوان کتاب: تک وظیفگی عنوان کتاب به زبان اصلی: Singletasking نویسنده: دورا زاک نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۶ از ۵ (Good reads)، ۴.۱ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب تک وظیفگی

دورا زک در این کتاب به شما می‌آموزد که چطور بتوانید با تمرکز بیشتری کارهایتان را به ثمر برسانید و درعین‌حال از وقتتان بیشترین استفاده را ببرید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که انجام چند وظیفه همزمان قاتل بهره‌وری شما است و برعکس باعث می‌شود که نه‌تنها وقتتان را هدر دهید، بلکه هیچ‌کدام از کارهایتان را به ‌خوبی انجام ندهید و حتی به خودتان آسیب بزنید. در کتاب تک وظیفگی با مزایای تمرکز روی یک وظیفه خاص و انجام تمام و کمال آن آشنا خواهید شد. این کتاب با مطرح کردن مباحث علمی و نشان دادن ساختار مغز به شما اثبات می‌کند که تک وظیفگی بهترین روش برای بهره‌وری است و به شما کمک می‌کند که همه کارهایتان را به بهترین شکل ممکن و در اسرع وقت به اتمام برسانید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب تک وظیفگی

دورا زک مدیرعامل شرکت مشاوره‌ای Only INC است. او با بسیاری از شرکت‌ها و نهادها همکاری دارد و به آن‌ها خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد. دانشگاه کرنل، انستیتو مدیریت استرالیا، مدرسه بازرگانی لندن و وزارت آموزش ایالات متحده از مشهورترین مراجعین این نویسنده هستند.

نقد خلاصه کتاب تک وظیفگی

یکی از مسائل بسیار مهم در زندگی امروز ما، مسئله زمان است. دنیای ما با همه فناوری‌ها و تکنولوژی‌هایی که برای کوتاه‌تر کردن وظایف و صرفه‌جویی در زمان ساخته شده‌اند، نتوانسته است مسئله زمان را برایمان حل کند. اما زک توانسته است تا حدودی راه را برایمان باز کند و به ما کمک کند که در زندگی شلوغ امروز، استرس کمتری داشته باشیم و درعین‌حال نتایج کارهایمان با کیفیت بهتر و کارایی بیشتری عرضه شوند. این کتاب به شما کمک می‌کند که یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کنید و زندگی نظام یافته‌تری داشته باشید. ایده‌هایی که زک در کتاب تک وظیفگی مطرح می‌کند کاملا عملی و آسان هستند و درعین‌حال نتایج شگفت‌انگیزی را از خود به جا می‌گذارند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب تک وظیفگی

این کتاب توانسته است به زبان‌های زیادی ترجمه شود و مورد تمجید منتقدان قرار بگیرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر مسئله اصلی دنیای شخصی و حرفه‌ای شما کارامدی است، این کتاب مخصوص شماست. اگر دوست دارید کمی از استرس و فشار کاری محیط کارتان کم کنید و درعین‌حال بدون هیچ وقفه‌ای کارهایتان را سر موعد تحویل دهید، احتمالا نیاز خواهید داشت که این کتاب را بخوانید. اگر همیشه دقیقه نود کارهایتان را تحویل می‌دهید و اصطلاحا وقت کم می‌آورید یا کسانی را می‌شناسید که این ویژگی را دارند، حتما خواندن این کتاب را به آن‌ها پیشنهاد کنید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب راهنمایی دقیق و قانع‌کننده برای ذهن‌اگاهی و ابزار خوبی برای تشویق به بهره‌وری و لذت بردن از زندگی روزمره محسوب می‌شود. (نشریه فورد) زک به خوانندگان نشان می‌دهد که چطور می‌توانند انتظارات دیگران را مدیریت کنند، از فناوری جدا شوند و در لحظه عمل کنند. حتی به کار بردن بعضی از نکات این کتاب هم باعث بهره‌وری بیشتر و استرس کمتر خوهد شد. (نشریه لایبرری) در این دنیای سریه، انجام چند وظیفه به‌صورت همزمان تبدیل به هویت دوم ما شده است. اما آیا واقعا می‌توانیم کارهای بیشتری را در این وضعیت انجام دهیم؟ زک در این کتاب به ما نشان می‌دهد که چطور انجام یک کار در یک زمان باعث کاهش استرس، افزایش کارایی و نتیج باکیفیت‌تر خواهد شد. اگر می‌خواهید هوشمندانه کار کنید و نه سخت‌تر، این کتاب را بخوانید. (کن بلانچارد) اجازه ندهید لحن خونسردانه زک شما را فریب دهد، چندوظیفگی با قدرت توسط علم پشتیبانی می‌شود و توصیه‌های علمی این کتاب می‌تواند واقعا کار و زندگی شما را تغییر دهد. (دیوید باخ) تک وظیفگی به معنای واقعی کلمه می‌تواند بهره‌وری و عملکرد شما را یک‌شبه افزایش دهد. این کتاب ممکن است مهمترین اثر نویسنده در زمینه مدیریت زمان و توسعه فردی باشد که خوانده‌اید. (برایان تریسی) در دنیای بیش از اندازه بهم پیوسته ما که همه می‌خواهیم چیزی را از دست ندهیم، زک پیامی مهم می‌دهد که باید بنشویم. رمز موفقیت شخصی و سازمانی، تمرکز بر مهم‌ترین موارد است.(پاتریک فیتز جرالد)

بخش هایی از متن کتاب

آیا برای صرفه‌جویی در وقت چند کار را باهم انجام می‌دهید؟ به نظر می‌رسد چندوظیفه‌ای بودن چه به معنای مسواک زدن حین رانندگی به محل کار و چه به‌معنای پاسخ دادن به پیام‌هایتان حین غذاخوردن چه چک کردن فیس‌بوک و توییتر در محل کار نجات دهنده زندگی باشد. اما درواقعیت اینطور نیست. این کار باعث می‌شود استرس بیشتری را تجربه کنید، تمرکز کمتری داشته باشید و درنهایت هیچ کاری را به خوبی انجام ندهید. حتی می‌تواند به جسم شما هم آسیب برساند. پس جه باید کرد؟ باید یاد بگیرید که در هر زمان فقط و فقط یک کار را انجام بدهید. نه پیامک بدهید. نه فیس‌بوک و توییتر را چک کنید. فقط کاری را که در دستتان انجام دهید. گفت این حرف ساده تر از انجام آن است. در این کتاب یاد خواهید گرفت که چرا چند هزینگی باعث بیلون‌ها دلار برای مالیت‌دهندههای آمریکایی هزینه ایجاد می‌کند. چرا مغز ما برای انجام چند کار همزمان ساخته نشده است و چگونه با همکاران یاوه سرایتان کنار بیایید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف