• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

نویسنده : چارلز داهیگ
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 50 )
خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر
پخش دمو

خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

بهره‌وری یکی از کلیدی‌ترین مفاهیمی است که در موفقیت مطرح می‌شود. این مفهوم آنقدر اهمیت دارد که بسیاری از نویسندگان و پژوهشگران در حوزه توسعه فردی و کسب‌وکار تمرکز خود را بر مطالعه آن گذاشته‌اند. یکی از بهترین کتاب‌هایی که درمورد این مفهوم نوشته شده است، کتاب باهوش تر سریع تر بهتر نوشته چارلز دوهیگ است. دوهیگ در این کتاب مسئله مهمی را بررسی کرده است. او بررسی می‌کند که چرا مدیریت نحوه تفکر و نگرش بسیار مهم تر از آن است که شما به چه چیزی فکر می‌کنید. درواقع او خواسته است در این کتاب طرز تفکر را با

«لزوما اینطور نیست که فکر کنیم موفق‌ترین افراد سخت‌وش‌تر هستند، افراد موفق متفاوت فکر می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که مغز ما در زمانی متفاوت تکامل پیدا کردهاست و ما ممکن است بسیار راحت توانایی تمرکز را از دست بدهیم.»

شناسنامه خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

عنوان کتاب: باهوش تر سریع تر بهتر عنوان کتاب به زبان اصلی: Smarter Faster Better: The Transformative Power of Real Productivity نویسنده: چارلز دوهیگ نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۴ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

کتاب باهوش‌تر سریع‌تر، بهتر به‌صورت کلی بر مفهوم افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی انرژی و پتانسیل برای انجام کارها است. دوهیگ در این کتاب بر یک نکته اساسی تاکید دارد. او معتقد است که برای داشتن زندگی شادتر و بهتر، باید نوع اندیشیدن و تفکر خود را عوض کنیم و به‌صورت دیگری به مسائل نگاه کنیم. او براین اساس، هشت راهکار اساسی برای افزایش کارایی و بهره‌وری ارائه می‌دهد. شما در این کتاب خواهید آموخت که چطور با اصلاح طرز تفکر و نگرش به کارها مانند افراد موفق عمل کنید. این کتاب در برانگیختن انگیزه در افزایش پتانسیل تاکید زیادی دارد و به شما می‌اموزد که چطور در کار تیمی و درست زمانی که در لبه بحران قرار دارید، کار را پیش ببرید و با تزریق انگیزه به تیم ورق را برگردانید. شما در کتاب باهوش‌تر سریع‌تر، بهتر، خواهید آموخت که چطور بر احساساتتان مسلط شوید و با صرف کمترین میزان اضطراب و استرس به موفقیت برسید و کارتان را به اتمام برسانید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

چارلز دوهیگ در ۱۹۷۴ در نیومکزیکو متولد شد. دوهیگ روزنامه‌نگار و نویسنده است. او سابقه کار در روزنامه نیویورک تایمز و نیویورکر را دارد و اثر دیگری از او تحت عنوان قدرت عادت قبل از این کتاب نوشته شده است. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه هاروارد دریافت کرد. دوهینگ در دنیای مطبوعات خبرنگار و نویسنده معروفی محسوب می‌شود. او در ۲۰۱۳ نامزد و مفتخر به دریافت جایزه پولتیزر شد و جوایز زیادی را برای نوشتن دو کتاب خود کسب کرد.

نقد خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

باهوش تر سریع تر بهتر یکی از کتاب‌های موفق و قابل توجه در دنیای مدیریت کسب‌وکار و توسعه فردی است. نکته مهم در نوشتن این کتاب استفاده از نکات علمی و آخرین دستاوردهای دانشمندان در زمینه‌های مرتبط است. این مسئله به خواننده اطمینان خاطر می‌دهد که دوهیگ بی‌اساس و بی‌پایه حرف نمی‌زند، بلکه پشتوانه محکمی به نام علم را برای آموزه‌های خود در این کتاب دارد. نثر دوهیگ در این کتاب بسیار ساده و روان است و با روایت داستان‌های جالب از نمونه‌های موفق برای هر آموزه، به‌صورت کامل و دقیق آن را در ذهن خواننده خود جا می‌اندازد.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب باهوش تر، سریع تر، بهتر

این کتاب علاوه‌بر اینکه نسخه‌های زیدی در سرتاسر دنیا.فروخته است و به زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است، توانسته است که در سال ۲۰۱۶ نامزد دریافت جایزه بهترین تاب غیرداستانی گودریدز شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

یکی از مهم‌ترین مخاطب‌های این کتاب، مدیرانی هستند که می‌خواهند انگیزه‌ای مضاعف در تیم خود ایجاد کنند و به حداکثر تولید و بهره‌وری در کار دست پیدا کنند. دسته بعدی از مخاطبان کتاب کسانی هستند که دوست دارند کارشان را توسعه بدهند و به‌دنبال پیدا کردن نقشی مهمتر و انرژی‌بخش‌تر در میان کارمندان خود هستند. درنهایت همه کسانی که برنامه‌های بلندمدتی در زندگی دارند و می‌خواهند به موفقیت بیشتری در زندگی شخصی خود دست پیدا کنند، نیاز خواهند داشت که این کتاب را بخوانند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اگر این کتاب را دقیق‌تر بخوانید، نه‌تنها شما را کارآمدتر خواهد کرد، بلکه باعث می‌شود نیاز چندانی به خواندن کتاب بیشتری برای افزایش بهره‌وری نداشته باشید. (بلومبرگ) این کتاب زمینه‌های زیادی را از طریق گزارش دقیق و تجزیه و تحلیل ماهرانه، ارائه طیف گستردهای از مطالعات موردی و... پوشش می‌دهد. (وال استریت ژورنال) نوشته‌ای جذاب، گزارشی دقیق و قابل تامل که ارزش خواندن دارد. (آسوشیتد پرس) چالز دوهیگ استاد ترفندهای زندگی است. (GQ) دهیگ داستان نویسی با استعداد است. او مهارت گزارشگری خود را تحقیقات پیشرفته روانشناسی و اقتصاد ترکیب می‌کند تا توضیح دهد که چرا بعضی از شرکت‌ها کارهای زیادی انجام می‌دهند و تولید زیادی دارند اما بعضی دیگر شکست می‌خورند. تقریبا تمام کتاب‌های نوشته شده در این ژانر پر از مطالعات موردی و داستان است، اما مهارت‌های داستان نویسی دوهیگ این کتاب را به یادماندنی و جذاب کرده است. این کتاب صرفا درباره بهره‌وری نیست بلکه روی معنادار کردن داده‌های گسترده‌ای با آن‌ها زندگی می‌کنیم هم تاکید دارد. (فایننشال اکسپرس) چارلز دوهی این استعداد را دارد که فقط یک سوال درست بپرسد و سپس همان کنجکاوی را در بقیه ما برانگیزد. او در کتاب باهوش‌تر سریع‌تر بهتر پاسخ‌های جذبی را برای معماری عصر ما پیدا می‌کند. او جواب می‌دهد که چطور می‌توان مثمر واقع شد و درعین حال انرژی کمتری مصرف کرد. او توضیح می‌دهد که چطور می‌توان موثرتر عمل کرد و کنترل بیشتری بر زندگی داشت. دوهیگ با نثر شفاف و واضح خود بازهم خدمتی عالی ارائه کرده است. (جیم کالینز نویسنده کتاب از خوب به عالی)

بخش هایی از متن کتاب

افراد موفق عادت‌هایی را ایجاد می‌کنند تا عمیق‌تر فکر کنند. با عمیق فکر کردن می‌توانید خودتان را در معرض همه جور اطلاعاتی قرار بدهید و یاد بگیرید چطور اطلاعات مهم را جدا کنید و چیزهای مهم را جذب کنید. موقعیت شناسی راهی است برای آموزش تفکر تا در مواقع بحران بهترین واکنش را داشته باشید و اصولا موقعیت شناسی به معنی عملِ ساختن نقشه‌های ذهنی است. افراد موفق فقط به اندازه‌ی نیم‌درجه با جزئیات بیشتر نسبت به سایرین تصویرسازی می‌کنند و می‌دانند تمرکز از راه تعریف کردن داستان برای خودمان به وجود می‌آید. کسانی که پربارترین افراد هستند، همان‏طور که تحقیقات به‏مان می‌‏گوید، آن‌‏ها افرادی هستند که می‌‏خواهند عاداتی بسازند تا آن‌‏ها را وادار کند عمیق‌‏تر فکر کنند و اگر شما عاداتی بسازید که مجبورتان کند عمیق‌‏تر فکر کنید، آن موقع است که بیشترین کاربرد را دارید. بعد می‌‏توانید خودتان را در معرض همه‌‏جور اطلاعاتی قرار دهید. و یاد بگیرید چطور اطلاعات مهم را جدا کنید و چیزهای مهم را جذب کنید. خب من توجهم به این موضوع جلب شد، چون یک عنصر مهم که وجود دارد، تیم‌‏ها هستند و البته یکی از موضوعات این کنفرانس این است که بفهمیم تیم‌‏ها دقیقا چطور کار می‌‏کنند که بتوانیم عمیق‌‏تر فکر کنیم.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف