• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

نویسنده : تونی شه
راوی : ژوبین دارابیان
( 13 )
خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار
پخش دمو

خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

مدیریت کسب‌وکار هنر است. مدیران کسب‌وکار علاوه‌بر دانش مدیریت، باید با اصول و قواعد مهم دیگری هم آشنا باشد که بیش از هر چیزی با عوامل روانی در این محیط سر و کار دارند. تونی شی در کتاب رضایتمندی در کسب‌ و کار توضیح می‌دهد که چطور فرهنگ و تعهد منحصر به‌فردی که او در شرکت خودایجاد کرده است، او را به موفقیت رسانده است. شی توضیح می‌دهد که از زمانی که تصمیم گرفت هدف کسب‌وکار خود را بهبود زندگی کارمندان، مشتریان و فروشندگان قرار دهد، به‌طرز عجیبی به موفقیت نزدیک‌تر شده است. درواقع او معتقد است که یک کس

«مردم وقتی در شادترین لحظات زندگی خود هستند که بر زندگی‌ خود حاکم باشند و از اعماق وجودشان بدانند که در حال پیشرفت کاری هستند و با نزدیکان خود حس همدلی داشته باشند. این شادی، نتیجه‌ی هدف و شوقی است که در کنار هم اتفاق می‌افتد.»

شناسنامه خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

عنوان کتاب: رضایتمدی در کسب و کار عنوان کتاب به زبان اصلی: Delivering Happiness نویسنده: تونی شی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴ از ۵ (Amazon)، ۴ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

در این کتاب از زبان تونی شی، مدیرعامل با سیر تحول شرکت زاپوس، یکی از بزگترین شرکت‌های خرده‌فروشی آشنا خواهید شد این کتاب به شما خواهد آموخت که چطور شرکتتان را با استفاده از عامل مهم احساس شادی و خوشی مشترک، به حداکثر بهره‌وری برسانید و پیشرفت کنید. کتاب رضایتمندی در کسب‌وکار با شما از قواعد مهمی در کسب‌وکار حرف می‌زند. این قاعده چیزی نیست جز احساس شادی و رضایت که به‌عنوان موتور محرکه کارمندان کسب‌وکار شما عمل خواهد کرد. ایجاد احساس رضایت و پیشرفت از کار درحال انجام تاکتیک مهم شی در محیط کسب‌وکار است. او در کتاب خود شما را با این تاکتیک مهم و نحوه اجرای آن آشنا خواهد کرد.

درباره نویسنده خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

تونی شی، کارآفرین اینترنتی و سرمایه‌گذار آمریکایی است که در ۱۲دسامبر ۱۹۷۳ متولد شد و در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ درگذشت. شهرت این سرمایه‌گذار آمریکایی در پایه‌گذاری شرکت زاپوس، خرده‌فروش اینترنتی در زمینه کفش است. البته راه‌اندازی شرکت تبلیغات اینترنتی لینک اکسچنج هم در کارنامه شی وجود دارد که در ۱۹۹۸ به مایکروسافت واگذار شد. شی تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد در رشته علوم کامپیوتر به پایان رساند و در شرکت زاپوس مشغول به کار شد. او پس از مدتی به سمت مدیریت کل این شرکت ارتقا داده شد. شی توانست در عرض چند سال، زاپوس را از یک خرده فروشی اینترنتی پیش پا افتاده به یکی از صد شرکت برتر ایالات متحده تبدیل کند. این کارآفرین فقید آمریکایی در ۱۹۹۳ از طرف دانشگاه هاروارد مفتخر به دریافت جایزه ACM شد و در ۲۰۰۷ هم از طرف منطقه کالیفرنیای شمالی جایزه کارآفرین سال را دریافت کرد. شی در ۲۰۲۰ در حادثه آتش‌سوزی در منزل شخصی‌اش درگذشت.

نقد خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

شی کتاب خود را با داستان شروع کسب‌وکارش در زاپس شروع می‌کند تا به خواننده اطمینان ببخشد که تجربیات او عملی هستند و پشتوانه واقعیت دارند. او سعی می‌کند روی ارائه ارزش به خواننده منتقل کند. او با بهترین روش ممکن تمرکز روی مشتری را به خواننده می‌اموزد و سعی می‌کند که اهمیت سیستم فرهنگ شرکتی را به خواننده خود بیاموزد. شاید بسیاری فکر کنند که فراتر از توانایی مدیریت، شی شخصیت خوش‌شانسی بوده است که توانسته به این حد از پیشرفت در کسب‌وکار برسد، اما با خواندن تجربیات او و ویژگی‌های مدیریتی این شخصیت، به خواننده اثبات می‌کند که شی بیش از هر چیزی مدیری موفق و با مهارت بوده است. شی در روایت کتاب خود بسیار موفق عمل کرده است و داستان خود را به بهترین شکل ممکن برای خواننده تعری می‌کند. این مسئله اثبات می‌کند که شی یک راوی قهار هم هست. در مجموع اگر دوست دارید کتابی بخوانید که به شما چیزی اضافه کند، این کتاب یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب رضایتمندی در کسب و کار

کتاب رضایتمندی در کسب و کار توانسته است در صدر پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. این کتاب نه هفته متوالی در لیست پرفروش‌ترین‌های یواس‌ای تودی قرار داشت و دو ماه در لیست پرفروش‌ترین‌های آمازون قرار گرفت.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر در ابتدای شروع کسب‌وکار هستید و دوست دارید از همان ابتدا کارتان را درست و محکم شروع کنید، این کتاب مناسب شما است. کتاب رضایتمندی در کسب و کار را به همه کسانی که خواهان سود بیشتر، بهره‌وری بالاتر و کارایی بیشتر در محیط کسب‌وکارشان هستند پیشنهاد می‌کنم. این کتاب نه‌تنها در حوزه کسب‌وکار که در زندگی شخصی هم به درد شما خواهد خورد. پس اگر به موفقیت و توسعه فردی علاقه دارید، رضایتمندی در کسب‌وکار یکی از گزینه‌های مناسب پیش وری شماست. شی در کتاب خود به شما فرهنگ سازمانی و نحوه ایجاد آن را آموزش می‌دهد. اگر دوست دارید فرهنگ سازمانی قدرتمندی در شرکتتان داشته باشید، این کتاب راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

بخش هایی از متن کتاب

«ممکن است در نگاه اول، ایجاد شرکتی برتر و ماندگار، کاری طاقت‌فرسا و غیرممکن به‌نظر بیاید، اما استفاده از شادی به‌صورت اصلی سازمان‌دهنده، می‌تواند چراغ راه ما در این مسیر باشد.» ارزش‌های اصلی شما مشخص می‌کنند که شما که هستید و ارزش‌های شرکتتان شخصیت و برند شما را مشخص خواهد کرد. برای افراد شخصیت سرنوشت‌ساز است و برای سازمان‌ها این فرهنگ است که سرنوشت را خواهد ساخت. توصیه من این است که تلاش برای شبکه‌سازی را به معنای تجارت سنتی متوقف کنید و درعوض فقط سعی کنید تعداد و عمق دوستی‌تان را افزایش دهید. جایی که این دوستی پاداش آن است. هرچه مجموعه دوستی‌های شما متنوع‌تر باشد، بعید است که نتوانید بعدا از مزایای شخصی و تجاری خود در دوستی بهره‌مند شوید. شما دقیقا نمی‌دانید که این مزایا چه خواهند بود، اما اگر دوستی‌تان واقعی بشد، این مزایا به‌صورت معجزه‌آسایی در ۲ تا ۳ سال بعد جلوی مسیرتان سبز خواهند شد.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف