• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

نویسنده : هنریت کلاوسر
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 73 )
خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد
پخش دمو

خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

بعید کسی در زندگی خواسته و آرزویی نداشته باشد. همه ما در زندگیمان چیزهایی خواسته‌ایم و با همه وجود دوست داشته‌ایم که به آن‌ها برسیم. اگر رویایی دارید و آن را در سرتان پرورانده‌اید، چند درصد به تبدیل شدن آن به واقعیت فکر کرده‌اید؟ آیا فکر می‌کنید رویایتان قابل دسترسی است؟ چقدر برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اید یا حاضرید تلاش کنید؟ هنریت کلاوسر، کتابی تحت عنوان بنویس تا اتفاق بیفتد وشته است. او در این کتاب به‌صورت ویژه به مسئله برآورده شدن رویا از طریق نوشتن و مکتوب کردن آن اشاره می‌کند. او برای برآ

«اگر نمی دانید چه می خواهید، نوشتن را شروع کنید. نوشتن، مفهومی واقعی خود را خواهد ساخت.»هنری کلاسر در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد با شما از مفهوم معجزه کلمات صحبت می‌کند. او به شما اثبات می‌کند که چطور با نوشتن رویاها و خواسته‌هایتان می‌توانید آن‌ها را به واقعیتی عینی تبدیل کنید.

شناسنامه خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

عنوان کتاب: بنویس تا اتفاق بیفتد عنوان کتاب به زبان اصلی: Write It Down Make It Happen: Knowing What You Want and Getting It نویسنده: هنریت کلاوسر نوع کتاب: امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

در این کتاب با معجزه‌ای به نام نوشتن آشنا خواهید شد. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد به شما خواهد آموخت که نوشتن اهداف، آرزوها و همه آنچه می‌خواهید تا چه اندازه می‌تواند به شما کمک کند تا جلو بروید و به رسیدن به اهدافتان نزدیک شوید. این کتاب به شما جرات می‌دهد که به اهدافتان فکر کنید و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید تا هم زندگیتان هدفمند شود و هم بدانید که چه می‌خواهید. شما در این کتاب خواهید آموخت که آرزوهای شما بزرگترین دارایی‌هایتان هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی آرزو کردنتان را بگیرد. این کتاب که در رده کتاب‌های تفکر مثبت قرار می‌گیرد، به شما خواهد آموخت که هرگز از رسیدن به رویاهایتان دست نکشید و با نوشتن آن‌ها روی کاغذ اولین قدم را در مسیر تحقق آن‌ها بردارید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

هنریت کلاوسر نویسنده و سخنران معروف آمریکایی است که به‌عنوان یکی از معروف‌ترین نویسندگان همرده خود شناخته می‌شود. کلاوسر سابقه تدریس در دانشگاه‌های واشنگتن، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، سیاتل، لتبریج و فوردهام دارد. او با شرکت‌های معروف و متفاوتی مانند شرکت فورچن، آژانس‌های دولتی، دانشگاه‌ها و انجن‌های ملی در سرتاسر آمریکای شمالی همکاری کرده است. او در سرتاسر جهان کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کند و مراجعان زیادی در سرتاسر دنیا دارد. نوشتن با هر دوطرف مغز، قلب خود را روی کاغذ قرار دهید و قدرت شفابخش نوشتن از ایر آثار کلاوسر محسوب می‌شوند.

نقد خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کلاوسر در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد تمام تلاش خود را به‌کار گرفته است تا موثر و الهام بخش باشد. اتفاقا موفق هم بوده است چون بسیاری از خوانندگان اظهار می‌کنند که با خواندن کتاب‌ او تغییرات عمیقی را در زندگیشان تجربه کرده‌اند. نکته مهم کتار کلاوسر، روایت‌های واقعی از زندگی افرادی است که با نوشتن آرزوها و ثبت آن‌ها در دفترشان توانسته‌اند تغییرات عمیقی را در زندگی تجربه کنند. او با این ترفند ذهن خواننده را آماده می‌کند تا به حرف‌هایش ایمان بیاورد و دست به کار شود. روش او ساده و درعین حال تاثیرگذار است. تحریک مخاطب به نوشتن و حرکت در مسیر دستیابی به رویاها و آرزوها، همان چیزی است که کلاوسر از نوشتن کتاب خود دنبال می‌کرد. منتقدین معتقد هستند که او توانسته است به هدفی که دنبال می‌کرد دست پیدا کند و خوانندگان او در سرتاسر دنیا از معجزاتی که بعد از به‌کارگیری روش او در زندگی تجربه کرده‌اند حرف می‌زنند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد در لیست کتاب‌هایی که زندگی شما را دگرگون خواهد کرد قرار دارد. این کتاب به زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است و بسیاری از افراد در جهان آن را خوانده‌اند. این کتاب در ایران هم طرفداران زیادی دارد و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های تفکر مثبت در سال‌های اخیر محسوب می‌شود.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر رویا و هدفی دارید که دوست دارید به آن دست پیدا کنید، اگر خواسته‌ای در زندگی دارید که به‌نظرتان مسیر دستیابی به آن دور و دراز می‌رسد نیاز دارید که حتما این کتاب را بخوانید. این کتاب به شما کمک می‌کند که در زندگی به آنچه می‌خواهید برسید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

این کتاب بسیار خوشخوان و موثر است. این کتاب شما را تحریک می‌کند تا قلم و کاغذتان را بیرون بیاورید و شروع به نوشتن کنید، حتی در زمان خواندن آن! (ورنا جوئل راکی مونت نیوز) کلاوسر در این کتاب به خوانندگان خوددستور می‌دهد که عجیب‌ترین خواسته‌هایشان را بنویسند و فقط با عمل ضبط آن‌ها محققشان کنند. او ادعا می‌کند که این نوشته‌ها به ‌اندازه‌ای قدرتمند هستند که می‌توانند شرایط خارجی را تحت تاثیر قرار دهند. بااین‌حال سرانجام او فاش می‌کند که این آرزوها نه جادویی هستند و نه معجزه‌آسا، بلکه با نوشتن آن‌ها برای دستیابی به آرزوهایتان تلاش می‌کنید و اعتماد به‌نفس پیدا می‌کنید. او توضیح می‌دهد که چطور با این روش زندگی خود و آشناهایش را بهبود بخشیده است. ایمان او به قدرت نوشتن در کارهایش مشهود است. خوانندگانی که ایمان او را دارند، ممکن است از تحقق آرزوهای تجویز شده او بهره‌مند شوند. توصیه می‌کنم که این کتاب را همه کتابخانه‌های عمومی بخرند و به خوانندگان عرضه کنند. (نشریه کتابخانه، یان تومان و جسیکا ولف)

بخش هایی از متن کتاب

من هنوز هم داستان‌های جذابی از افراد مشهوری می‌شنوم که پیش از دست یافتن به شهرت امروزی خود، رویاهایشان را نوشته‌اند. جیم کری به تپه هالیوود رفت و چکی به مبلغ ۱۰ میلیون دلار در وجه خود نوشت. او در قسمت یادداشت نوشت «برای خدمات ارائه شده». این کمدین بعد از گذشت سال‌ها چک را پیدا کرد. مدت‌ها قبل او این مبلغ را برای بازی در یک فیلم گرفته بود. اکنون او جزء بازیگران گران‌قیمت این صنعت است و برای یک فیلم حدود ۲۰ میلیون دلار می‌گیرد. او در یک حرکت زیبا پیش از دفن پدرش چک را در جیب کت او قرار داد... بعضی‌ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی‌ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت‌ های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می‌نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده می‌ کنید یا اینکه باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی‌خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن، و با هر نوع خودکاری – یا مدادی – با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی می‌نویسید زیر آن تاریخ بزنید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف