• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب افسانه کاریزما

خلاصه کتاب افسانه کاریزما

نویسنده : اولیویا فاکس کابان
راوی : کاترین صادق پور
( 4 )
خلاصه کتاب افسانه کاریزما
پخش دمو

خلاصه کتاب افسانه کاریزما

تعریف کاریزما در حوزه روانشناسی چندان واحد و منسجم نیست. بسیاری از روانشناسان مفاهیمی را زا تعریف معروف و رایج کاریزما حذف می‌کنند بسیاری تعاریفی را به آن اضافه می‌کنند. اما در حالت کلی توانایی تاثیرگذاری بر دیگران و جلب احترام ناخودآگاه آن‌ها از ویژگی‌های شخصیتی انسان است که کاریزما نام می‌گیرد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کاریزما ذاتی است و همه افراد دارای شخصیت‌های کاریزماتیک ذاتا با این ویژگی متولد می‌شوند. اما الیویا فاکس کابان چنین اعتقادی ندارد. او در کتاب خود تحت عنوان کاریزما از این

اگر دوست دارید به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل شوید، این راهنمای عملی مخصوص شماست.

شناسنامه

عنوان کتاب: افسانه کاریزما عنوان کتاب به زبان اصلی: The charisma Myth: How Anyone Can Master the Art and Science of Personal Magnetism نویسنده: اولیویا فاکس کابان نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۵ از ۵ (Amazon)، ۳.۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۳ از ۵ (Audible)

اهداف کتاب

اولیویا فاکس کابان در کتاب افسانه کاریزما به شما آموزش خواهد داد که شخصیت‌تان را شخصیت تاثیرگذاری تبدیل کنید. شخصیتی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید در ارتباطات اجتماعی موفق عمل کنید. در این کتاب خواهید آموخت که کاریزما ذاتی نیست، بلکه با تمرین و آموزش به‌دست می‌آید. درست است که بسیاری از افراد بدون آنکه خود بدانند یا اصلا بخواهند، کاریزماتیک هستند، اما دسته زیادی از افراد با علم و مهارت به این شخصیت دست پیدا می‌کنند. شما در درجه اول در این کتاب با مفهوم کاریزما آشنا خواهید شد و سپس با مفاهیم عملی و کاربردی ارتقا کاریزما در شخصیت و تقویت آن آشنا خواهید شد. شما حتی یاد می‌گیرید که چطور کاریزما را در وجودتان کنترل کنید و عوارض آن در زندگی شخصی و حرفه‌ای چیست.

درباره نویسنده

اولیویا فاکس کابان در ۱۹۷۹ در فرانسه متولد شد و یکی از سخنرانان معروف توسعه فردی است. او مدرک حقوق خود را از دانشگاه سوربن فرانسه دریافت کرد. او بعد از اتمام تحصیلات در دانشگاه سوربن مدرک حقوق تجارت خود را از دانشگاه مونیخ دریافت کرد. او پس از یک سال کار داوطلبانه در پرو، در ۲۰۰۲ به ایالات متحده مهاجرت کردو کابان علاوه‌بر کتاب افسانه کاریزما، با همراهی نویسنده‌ای دیگر کتاب شبکه و پروانه را هم نوشته است. او موسس شرکت کایندارث است و و هم‌اکنون در سیلیکون ولی فعالیت دارد.

نقد کتاب

اولویا فاکس برخلاف سایر نویسندگان حوزه روانشناسی و توسعه فردی، به شیوه‌ای جدید به مسئله کاریزما نگاه کرده است. او سعی دارد تا در کتاب افسانه کاریزما، از این مقوله به‌عنوان یکی از ویژگی‌های شخصیتی که توانایی کسب، بهبود و ارتقا دارد حرف بزند. او برای آنکه حرف‌هایشان را اثبات کند، به روشی کاملا علمی و عملی از کاریزما صحبت می‌کند. او معتقد است که می‌توان کاریزما را در افراد اندازه گرفت و حتی آن را در آزمایشگاه‌ها تقویت کرد و بهبود بخشید. برخلاف آنچه همه فکر میکنند، فاکس معتقد است که کاریزماتیک شدن اصلا و ابدا به این معنا نیست که افراد شخصیت خود را کاملا از بین ببرند و چیزی جدید بسازند، بلکه صرفا کافی است عناصری را د رخودشان تقویت کنند که بتوانند با وجود آنچه هستند کاریزماتیک شوند. به‌نظر می‌رسد مطالبی که فاکس در کتاب افسانه کاریزما مطرح کرده است کاملا عملی و موردپسند منتقدان باشد، چون این کتاب موردتوجه آن‌ها قرار گرفته است و از آن تعاریف زیادی کرده‌اند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اولین دسته از کسانی که باید کتاب افسانه کاریزما را بخوانند، کسانی هستند که معتقدند توانایی لازم برای اقناع دیگران را در خورد ندارند. اگر جزو این‌دسته از افراد هستید، کتاب حاضر می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه خود را نسبت به مسئله کاریزما تغییر دهید و به شخصیتی کاریزماتیک تبدیل شوید. دسته دوم کسانی هستند که به مسائل مربوط به توسعه فردی و همچنین کاریزما علاقه دارند. این کتاب همان چیزی است که شما را به وجد خواهد آورد و به شما کمک کند تا به‌صورت محسوسی اطلاعات خود را به‌صورت علمی و مستند درباره کاریزما افزایش دهید. اگر مدیر کسب‌وکار هستید و افراد زیادی تحت مدیریت شما هستند، حتما نیاز دارید که این کتاب را بخوانید. افسانه کاریزما به شما کمک می‌کند که به مدیر موفق‌تر، موثرتر و بهتری تبدیل شوید و روی کارمندانانتان تاثیر زیادی بگذارید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

کابان لطف بزرگی به ما کرده است. او علم جامد و روایت جذاب خود را با یک رفتار آموزنده از نفش کاریزما در رهبری آمیخته است. موضوعی که ما تا امروز خوب درک نکرده بودیم. (رابرت چالدینی، نویسنده کتاب تاثیر) اگر شما به جذابیت کاریزماتیک در محیط شخصی یا کاری خود هستید، این کتاب مهارت شما را افزایش خواهد داد. (نشریه تودی سایکالوژی) افسانه کاریزما خوشخوان است، به‌صورت موثر داستان‌ها، تحقیقات، استراتژی‌ها، برنامه‌ها، تکنیک‌ها و روش‌ها را با هم ادغام می‌کند. (نشریه کتاب نیویورک) همه ما نمی‌توانیم مانند اسکندر کاریزماتیک باشیم، اما با کمک کابان می‌توانیم به آن نزدیک‌تر شویم! (مارشال گلد اسمیت)

بخش هایی از متن کتاب

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که به اندازه استیو جابز محبوب بودن چه حسی دارد؟ لحظه‌ای را تصور کنید که وارد اتاق کار خود می‌شوید و همکاران‌تان به سرعت به شما توجه می‌کنند. می‌خواهند حرف‌های شما را بشنوند و مشتاق هستند مورد تأیید شما قرار بگیرند. برای افراد کاریزماتیک این یک مدل زندگی است که هر کسی تحت تأثیر آنها قرار می‌گیرد. مردم به شکل آهنربا مجذوب آنها می‌شوند و احساس می‌کنند. به طرز عجیبی تمایل دارند که هر طوری شده به آنها کمک کنند. افراد کاریزماتیک زندگی‌های جذابی دارند، آنها گزینه‌های عاشقانه بیشتری دارند، کسب و کارشان رونق دارد و استرس کمتری را تجربه می‌کنند. امروزه کاریزما به دانش کاربردی تبدیل شده است. کاری که این کتاب انجام می‌دهد این است که این دانش را با ابزارهای کاربردی و قابل اجرا به همراه نتایج قابل اندازه‌گیری در اختیار شما قرار می‌دهد. آیا تا به حال حس اعتماد کامل و تسلط بر شرایط را تجربه کرده اید؟ لحظه ای به نظرتان برسد که افراد تحت تاثیر شما قرار گرفته اند، حتی همان لحظه ای که اشخاص پیرامون تان از تعجب در دل شان بگویند وای و غرق حیرت شوند. ما الزاما چنین تجربه هایی را کاریزما نمی پنداریم یا خودمان را کاریزماتیک حساب نمی کنیم، زیرا تصور می کنیم که افراد کاریزماتیک در هر لحظه از روز جذاب هستند، در حالی که واقعا این طور نیست. تعداد بیشماری از چهره‎های سرشناس کاریزماتیک سخت تلاش کرده اند نا کاریزمای شان را افزایش دهند و آن را گام به گام بهبود بخشند. اما چون ما آن ها را در بالاترین سطح کاریزمای شان می بینیم، برای مان دشوار است که بپذیریم چنین ستارگانی همیشه این طور اثرگذار نبوده اند.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف