• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب صفر به یک

خلاصه کتاب صفر به یک

نویسنده : پیتر تیل
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 9 )
خلاصه کتاب صفر به یک

خلاصه کتاب صفر به یک

این روزها بازار استارتاپ و راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش بنیان داغ است، همه ما می‌توانیم چندین شرکت را دور و برمان نام ببریم که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند و همگی هم اسم استارتاپ را یدک می‌کشند. اما چند شرکت را می‌شناسید که واقعا چیزی جذاب برای عرضه داشته باشند و به اصطلاح بترکانند؟ پیتر تیل معتقد است که رمز استارتاپ‌های موفق، نوآوری است. نوآوری و ارائه خدمت یا محصول جدید همان مفهومی است که استارتاپی را به اوج موفقیت می‌رساند. تیل در کتاب از صفر به صد بر این نکته تاکده کرده است و سعی دارد رویکرد

شناسنامه خلاصه کتاب صفر به یک

عنوان کتاب: صفر به یک عنوان کتاب به زبان اصلی: Zero To One نویسنده: پیتر تیل نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۲ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب صفر به یک

شما در کتاب صفر به یک با نحوه خلق استارتاپ‌ها از اولین قدم آشنا می‌شوید. پیتر تیل در این کتاب با شما از نکاتی صحبت خواهد کرد که به استارتاپ شما ارزش می‌بخشد و آن را از هیچ به یک مجموعه ارزش آفرین تبدیل می‌کند. تیل در از صفر به یک، رویکردی نو و البته کاملا کاربردی درباره راه‌اندازی کسب‌وکار به خواننده خود انتقال داده است. رویکردی که به شما کمک می‌کند هم قدم با کارآفرینان برتر دنیا مانند استیوجابز، بیل گیتس وغیره به سمت راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی حرکت کنید. اگر دوست دارید راهنمایی عملی و کاربردی درباره نحوه راه‌انداری استارتاپ داشته باشید، این کتاب مناسب شما خواهد بود.

درباره نویسنده خلاصه کتاب صفر به یک

پیتر تیل چهره‌ای معروف و موفق در دنیای کسب‌وکار است. او سرمایه‌گذار معروفی است که ردپای او را می‌توان در بسیاری از شرکت‌های معروف دنیا دید. از پی‌پال تا Airbnb ، فیسبوک و اسپیس ایکس. تیل در ۱۱ اکتبر ۱۹۶۷ در آلمان متولد شد. خانواده او در همان سالهای ابتدایی زندگی تیل به آمریکا نقل مکان کردند و به این ترتیب تیل اصالتی آلمانی-آمریکایی دارد. او مدرک دکتری خود را از دانشگاه استنفورد در رشته فلسفه دریافت کرده است و در همان دانشگاه هم تحصیل می‌کند. تیل علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی، در امور خیریه و بشردوستانه هم فعالیت می‌کند. بنیاد تیل شرکتی است که او تاسیس کرده تا برای کمک به تحصیل جوانان، به آن‌ها بورسیه اعطا کند. بلیک مستر، دانشجوی تیل در دانشگاه استنفورد، مجموعه آموزه‌های او در کلاس را جمع‌آوری کرد تا با استفاده از اطلاعات آن و البته افزودن اطلاعات تکمیلی، کتاب از صفر به یک نوشته شود. این کتاب درواقع مجموعه آموزه‌های تیل به دانشجویان دانشگاه استنفورد است.

نقد خلاصه کتاب صفر به یک

تیل در کتاب از صفر به یک با نگرشی واقع‌گرایانه و به‌دور از هر نوع ایده‌آلیسم به مقوله کارآفرینی نگاه کرده است. کارنامه او اثبات می‌کند که حرف‌هایش قابل تامل هستند و می‌توانند برای هر جوان کارآفرین جویای نام راهگشا و کمک کننده باشند. او در این کتاب تمام تلاش خود را کرده است که به پارادوکس کارآفرینی جواب بدهد. اگر هر کارآفرین باید نوع‌آوری داشته باشد و مسیر منحصر به‌فرد خود را برای موفقیت طی کند، چطور می‌توان دستورالعملی واحد برای موفقیت استارتاپ‌ها معرفی کرد؟ از نظر تیل علی‌رغم لزوم نوع‌اوری؛ همه استارتاپ‌های موفق از فرمول واحدی برای موفقیت استفاده می‌کنند. او در این کتاب از همین فرمول ویژه صحبت کرده است که به‌نظر می‌رسد بتواند دنیای ذهنی خواننده را نسبت به مسئله کار و کارآفرینی دچار تغییر بنیادین کند. این کتاب به همه مدیران کسب‌وکار کمک می‌کند تا به موفقیت برسند.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب صفر به یک

کتاب از صفر به یک به محض چاپ توانست به موفقیت‌های پیاپی برسد. این کتاب از زمان چاپ تا به امروز، همواره جزو کتاب‌های پرفروش بوده است و در سال چاپ توانست در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد. از صفر به یک در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های بخش سیاست‌های اقتصادی و کارآفرینی آمازون هم قرار گرفته و به اکثر زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

این کتاب مناسب همه مدیران کسب‌وکار و کسانی است که درپی موفقیت در حوزه کاریشان هستند. اگر به‌دنبال راه‌اندازی استارتاپ هستید، خواندن این کتاب می‌تواند ذهنیت مناسبی نسبت به انچه پیش‌رو دارید و آنچه باید انجام دهید ببخشد. اگر صرفا به حوزه کسب‌وکار علاقه‌مند هستید و دوست دارید از فرمول موفقیت استارتاپ‌های برتر دنیا سردربیاورید، حتما این کتاب را مطالعه کنید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

از صفر به یک اثری کاملا مکتوب، منطقی و عملی است که باید نه‌تنها توسط کارآفرینان مشتاق، بلکه توسط هرکسی که به‌دنبال جایگزینی قابل تامل برای تاریکی فراگیر کنونی درمورد چشم‌اندازهای جهان است خوانده شود. (نشریه اکونومیست) بهترین کتابی که من درباره کار خوانده‌ام... تیل رساله‌ای کامل و کتابی تامل برانگیز در این زمینه نوشته است. (درک تامپسون) این کتاب ایده‌های کاملا تازه و نویی درمورد چگونگی ایجاد ارزش در جهان ارائه می‌دهد. (مارک زاکربرگ) پیتر تیل چندین شرکت موفق تاسیس کرده است و صفر تا صد چگونگی ایجاد آن را نشان می‌دهد. (ایلان ماسک)

بخش هایی از متن کتاب

نیاکان ما به‌دنبال درک و افزایش طول عمر انسان بودند. در قرن شانزدهم کشورگشاها در جنگل‌های فلوریدا دنبال چشمه جوانی می‌گشتند. فرانسیس باکون نوشت که «طولانی شدن زندگی» را باید در طب و نجابت در نظر گرفت و جست‌وجو کرد. سال ۱۶۶۰ روبرت بویل، طولانی شدن عمر (همراه با بازیابی جوانی) را در صدر فهرست آرزوهای مشهور خود در آینده علمی قرار داد. بهترین تفکرات دوران رنسانس، چه از طریق اکتشافات جغرافیایی چه تحقیق آزمایشگاهی، مرگ را چیزی می‌دانستند که به شکست منجر می‌شود. (برخی از آن‌ها که مقاومت کردند در عمل کشته شدند: باکون ذات‌الریه گرفت و در سال ۱۶۲۶ مُرد درحالی‌که آزمایش می‌کرد تا دریابد آیا می‌تواند طول عمر یک جوجه را با انجماد آن در برف افزایش دهد یا نه.) ما هنوز از راز‌های زندگی پرده برنداشته‌ایم؛ اما شرکت‌های بیمه و آمارگیر‌ها در قرن ۱۹ به‌طور موفق رازی را در مورد مرگ اعلام کردند که هنوز بر تفکر امروز ما تسلط دارد: آن‌ها دریافتند که چگونه می‌توان مرگ را در حد یک احتمال ریاضی کاهش داد. نمودار زندگی شانس‌های ما را از مردن در هر سال نشان می‌دهد، چیزی که نسل‌های قبل نمی‌دانستند. با این‌حال، درعوض برای قرارداد‌های بهتر بیمه‌ای، به نظر می‌رسد که باید از تحقیق برای پی بردن به روزهای طول عمر دست برداریم. دانش سیستماتیک محدوده حال حاضر طول عمر انسان را طبیعی جلوه می‌دهد. امروزه دو ایده که مرگ اجتناب‌ناپذیر و تصادفی است، در جامعه ما نفوذ کرده است. انتخاب یک شریک مانند ازدواج و برهم زدن شراکت مانند طلاق است. هنگام انتخاب، توانایی‌های فنی و مهارت‌های تکمیلی اهمیت دارد، اما درک شما از یکدیگر و نحوه همکاری نیز به همان اندازه مهم است. انتخاب شریکی که تا کنون با او کار نکرده‌اید، مانند ازدواج کردن بعد از اولین قرار است.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف