• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب کار عمیق

خلاصه کتاب کار عمیق

نویسنده : کال نیوپورت
راوی : ژوبین دارابیان

/

6,900 تومان

/

( 76 )
خلاصه کتاب کار عمیق
پخش دمو

خلاصه کتاب کار عمیق

تابحال با خودتان فکر کرده‌اید که چرا بعضی از افراد در کارشان موفق‌ترند و همیشه در محیط کسب‌وکار یا دانشگاه، روی آن‌ها حساب دیگری رویشان باز می‌کنند؟ به نظر شما چه عاملی به‌جز تجربه و دانش کافی می‌تواند روی کیفیت کار افراد تاثیر بگذارد و آن‌ها را به موفقیت برساند؟ نیوپورت معتقد است که این تمرکز و دقت کافی است که می‌تواند کیفیت کار را به‌طرز محسوسی افزایش دهد و کار کسی را از دیگری متمایز کند. او در کتاب خود تحت عنوان کار عمیق از اهمیت دقت و تمرکز در کار صحبت کرده است. او معتقد است که اصلا نیاز نیس

احتمالا همه ما در زندگی حداقل یک‌بار آرزو کرده‌ایم که کاش می‌توانستیم چندین کار را همزمان با هم انجام بدهیم. اما چندنفر از ما تابحال آرزو کردیم کارمان باکیفیت و عمیق باشد؟ احتمالا تعداد کمی از شما جواب مثبت به این سوال بدهید. کال نیوپورت در کتاب کار عمیق تمام سعی خود را به‌کار برده است تا شما را با اهمیت کار عمیق و تکنیک‌های عمیق شدن در کار آشنا کند.

شناسنامه خلاصه کتاب کار عمیق

عنوان کتاب: کار عمیق عنوان کتاب به زبان اصلی: Deep work نویسنده: کال نیوپورت نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۴.۱۹ از ۵ (Good reads)، ۴.۶ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب کار عمیق

در این کتاب با اهمیت کار عمیق در موفقیت و کامیابی، چه در عرصه‌های اقتصاد و کسب‌وکار و چه در زندگی شخصی آشنا خواهید شد. در کتاب کار عمیق خواهید آموخت که عمیق کار کردن و گذاشتن صددرصد انرژی برای یک کار تا چه اندازه ارزشمند، هدفمند و کمیاب است و به شما در موفقیت در زندگی کمک خواهد کرد. نیوپورت در این کتاب با شما از تمرکز، به‌عنوان حلقه مفقوده موفقیت در زندگی مدرن صحبت می‌کند و به شما آموزش خواهد داد که چطور متمرکز شوید. نحوه ترک کردن شبکه‌های اجتماعی، اولویت‌بندی وظایف، از بین بردن عوامل برهم‌زننده حواس و عمیق شدن روی کاری که درحال انجام آن هستید، از مهم‌ترن نکاتی هستند که نیوپورت در کتاب کار عمیق به شما آموزش خواهد داد. شما با خواندن این کتاب درخواهید یافت که چطور کیفیت کارتان را افزایش دهید و موثرتر عمل کنید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب کار عمیق

کال نیوپورت در ۱۹۸۲ در ایالات متحده متولد شد. او یکی از نویسنده‌های برتر غیرداستانی آمریکا است که که در دانشگاه جورج تاون به تدریس مشغول است. نیوپورت در کالج دورتموند تحصیلات پایه خود را سپریکرد و دکتری خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه ماساچوست دریافت کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این نویسنده کتاب‌های مدیریت که اتفاقا بسیار هم خوش‌خوان و پرخواننده هستند، عقبه علمی قدرتمندی در نرم‌افزار والگوریتم‌های دیجیتال دارد. او شش کتاب نوشته است که کار عمیق از مهم‌ترین و بهترین آن‌‌ها است. کتاب کار عمیق، مینیمالیسم دیجیتال و هیچ‌کس نمی‌تواند شما را نادیده بگیرد از کتاب‌های نیوپورت هستند که در ایران ترجمه شده‌اند.

نقد خلاصه کتاب کار عمیق

کار عمیق از زاویه جدیدی به مفهوم کیفیت و بهره‌وری پرداخته است. او توانسته است به خوبی تغییرات دنیا را در حوزه اقتصاد و کسب‌وکار ببیند و با آنالیز این تغییرات، تعاریف جدیدی از کیفیت ارائه کند. نیوپورت مسئله‌ای را دیده و بررسی کرده که به چشم کمتر کسی آمده است. درعین‌حال، کیفیت پرداخت او به این مسئله راضی‌کننده است. خواننده به سادگی با جملات نیوپورت ارتباط برقرار می‌کند و تکنیک‌هایی که او در این کتاب مطرح می‌کند، درعین سادگی بسیار کاربردی و اثربخش است. اگر دوست دارید کتابی متفاوت و درعین حال تاثیرگذار در حوزه بهره‌وری بخوانید، توصیه ما به شما کتاب کار عمیق است.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب کار عمیق

کتاب کار عمیق توانسته است نامزد جایزه کتاب سال Good reads در سال ۲۰۱۶ باشد. این کتاب بارها در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز، آمازون و وال استریت ژورنال قرار بگیرد. این کتاب علی‌رغم محبوبیت میان خوانندگان عام، میان منتقدین هم مورد توجه قرار گرفته است و همگی درباره محسنات این کتاب سخنرانی کرده‌اند.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای هر کسی که دوست دارد در کار خود به پیشرفت دست پیدا کند مناسب است. اگر مدیر کسب‌وکار هستید و دوست دارید بهره‌وری را در محیط کارتان افزایش دهید، خواندن کتاب کار عمیق را به کارمندانتان پیشنهاد کنید و البته خودتان هم این کتاب را بخوانید. اگر فکر می‌کنید به اندازه کافی روی کارتان متمرکز نیستید و به‌دنبال راهی برای بهبود تمرکز روی کارتان می‌گردید، این کتاب را بخوانید تا به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

دقیقا همان موقعی که فکر می‌کنید همه‌چیز را در این باره می‌دانید، کتاب کار عمیق با مطالب منحصر به فردش مثل سیلی به صورتتان می‌خورد. قانون شماره‌ی سه کتاب که بحث ضد-سود را مطرح می‌کند اندازه‌ی کل قیمت کتاب ارزش‌مند است. (درک سیورز، کارآفرین) در عرصه کتاب، می‌توان از نیوپورت به‌عنوان یکی از نویسندگان استثنایی در حوزه خودیاری نام برد. (بخشی از نقد کتاب در نیویورک تایمز) کار عمیق بر تمرکز و پرورش آن متمرکز است و بلافاصله مراحل عملیاتی را برای تزریق بیشتر نقش آن در زندگی ارائه می‌دهد. (آدام ام.گرانت نویسنده کتاب بده بستان) نیوپورت آگاهانه‌ترین و زیرکانه‌ترین مجموعه از توصیه‌های عملی را که من برای بازیابی قدرت ذهنی شخصی دیده‌ام، ارائه می‌دهد. (متیو کرافورد، نویسنده کتاب دنیای فراتر از ذهن)

بخش هایی از متن کتاب

کار عمیق در فضای اقتصاد امروز باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود اما اینطور نیست… کار عمیق سخت و کار سطحی، آسان است؛ با نبود اهداف مشخص در شغل، کثرت مشغولیت به کارهای سطحی که به چشم بیاید زیاد می شود؛ و فرهنگی که می گوید اگر کاری مرتبط با اینترنت باشد پس حتما خوب است و توجهی به تاثیرات [منفی] آن بر توانایی تولید چیزهای باارزش نداریم. تمام این ها به خاطر سخت بودن اندازه گیری تاثیرات مستقیم ارزش کار عمیق یا تبعات نادیده گرفتن آن است. اگر شما معتقد به ارزش های کار عمیق هستید، این مقوله عموما خبرهای بدی برای کسب و کارها به ارمغان می آورد چون باعث می شود از افزایش قابل توجه تولید ارزششان محروم بمانند. اما برای شما به عنوان یک شخص اخبار خوبی در راه است. با فرض ادامه یافتن این گرایش های منفی که در موردشان صحبت کردیم کار عمیق دائما کمیاب تر و در نتیجه ارزشمندتر می شود. اگر برایتان محرز شود که اساسا هیچ نقص و کمبودی در عمیق شدن وجود ندارد و همچنین اساسا وجود رفتارهای تمرکز زدایی که جایگزین کار عمیق شده هیچ لزومی ندارد می توانید ثابت قدم و مصمم در مسیر هدف این کتاب گام بردارید. هدف این کتاب ایجاد مهارت عمیق شدن به طور نظام مند در شخصیت شماست که اگر چنین شود می توانید به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف