• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
خلاصه کتاب خودت باش دختر

خلاصه کتاب خودت باش دختر

نویسنده : ریچل هالیس
راوی : کاترین صادق پور

/

6,900 تومان

/

( 96 )
خلاصه کتاب خودت باش دختر
پخش دمو

خلاصه کتاب خودت باش دختر

قبول دارید که بسیاری از ما بیش از آنکه برای خودمان زندگی کنیم و درپی رضایت خودمان باشیم، به جامعه و چیزهایی که از ما درخواست شده است توجه می‌کنیم؟ بسیاری از دختران درپی لاغری هستند بدون آنکه لاغری چیزی باشد که واقعا خوشحالشان می‌کند و آن‌ها این واقعیت را درست زمانی می‌فهمند که به آن رسیده‌اند اما احساس خوشحالی و رضایت ندارند. درواقع لاغری آن چیزی نبوده که می‌خواستند، بلکه از نظر جامعه دختران لاغر خواستنی‌تر هستند. این واقعیت زمانی به چشمشان خواهد آمد که بعد از دستیابی به آن هیچ احساس رضایتی ندار

«تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟ تمامی این‌ها دروغ است. دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند.» فکر می‌کنم نیازی به توضیح اضافه نیست. خودت باش دختر نوشته ریچل هالیس یکی از کتاب‌هایی است که هر دختری برای بازآفرینی اعتماد به‌نفس به آن نیاز دارد.

شناسنامه خلاصه کتاب خودت باش دختر

عنوان کتاب: خودت باش دختر عنوان کتاب به زبان اصلی: Girl! Wash your face نویسنده: ریچل هالیس نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۶ از ۵ (Amazon)، ۳.۶۷ از ۵ (Good reads)، ۴.۵ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب خودت باش دختر

در این کتاب خواهید آموخت که چطور باورهای جامعه نسبت به خودتان را بشکنید و تبدیل به همان چیزی شوید که واقعا دوست دارید؛ بدون آنکه هیچ کلیشه‌ای بر شما تحمیل شود و آزارتان بدهد. ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر به شما خواهد آموخت که شخصیت و وجود شما چیزی بیش از آن است که جامعه اطرافتان شکل داده است و شما فراتر از آنچه از شخصیتتان درخواست می‌شود، فردی مستقل و بااراده هستید که می‌توانید برای خودتان شادی داشته باشید. این کتاب به شما کمک می‌کند خودتان را باور کنید و شادی‌هایتان را خودتان انتخاب کنید. درواقع با خواندن کتاب خودت باش دختر این ادراک را به شما می‌بخشد که احساس رضایت چیزی است که از درون شما شروع می‌شود و برای حس کردن آن نیازی به دیگران و تایید آن‌ها ندارید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس، نویسنده، سخنران انگیزشی و بلاگر معروف آمریکایی است. کتاب خودت باش دختر اولین نوشته این نویسنده است که یکی از مهم‌ترین آثار او هم محسوب می‌شود. او این کتاب را در ۲۰۱۸ نوشته است و به یکی از مهم‌ترین نقاط کاری این نویسنده تبدیل شده است. خودت باش دختر، شرمنده نباش دختر و اصلا انتظارش را نداشتم از آثار این نویسنده معروف هستند که همگی خوانندگان بسیاری در سرتاسر دنیا دارند.

نقد خلاصه کتاب خودت باش دختر

هالیس نقطه عطفی برای خودباوری و اعتماد به‌نفس در زنان محسوب می‌شود. او سعی کرده است در آثار جسورانه خود سنت شکنی کند و عقیده زنان را نسبت به خودشان و تعاریف موجود از یک زن موفق، خوشحال و ایده‌آل تغییر دهد. این نویسنده با لحنی صمیمانه و خودمانی بدون هیچ حاشیه و تعارفی مباحث موردنظر خود را به خواننده منتقل می‌کند و با او از باورهایی حرف می‌زند که می‌توانند زنان را به شخصیت‌هایی مستقل، شاد و خودباور مبدل کنند. این کتاب برای قدم گذاشتن در راه خودباوری و ایجاد اطمینان و اعتماد در زنان، نقطه شروعی مناسب محسوب می‌شود. اگر دوست دارید اثری متفاوت در کتاب‌های توسعه فردی و انگیزش بخوانید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب خودت باش دختر

کتاب خودت باش دختر توانسته است هم نظر منتقدان و هم نظر خوانندگان در سرتاسر دنیا را به خود جلب کند. این کتاب در بدو انتشار درسال ۲۰۱۸ موفق شد که در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار بگیرد. علاوه‌بر این، این کتاب در رده کتاب‌هایی که زندگی شما را دگرگون خواهند کرد قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید احساس بهتری نسبت به خودتان و مجموعه آنچه هستید داشته باشید، اگر به دنبال بازتعریف نقش خودتان به‌عنوان یک زن یا دختر در جامعه می‌گردید، اگر به دنبال اثری هستید که به شما احساس بهتری نسبت به شخصیتتان ببخشد، این کتاب مناسب شماست. این کتاب مناسب همه دختران و زنانی است که دوست دارند مستقل و شاد باشند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

اگر ریچل هالیس به شما گفت که صورتتان را بشورید، شیر آب را باز کنید! او مربی هر زنی است؛ از مادران گرفته تا زنان تار و باتجربه. (آنا تاد، نویسنده نیویورک تایمز) لحن ریچل هالیس ترکیبی شگفت‌آور از مربی الهام‌بخش و بهترین دوست شما است. نثر او صادقانه، خاکی و آمیخته از طنز است. کتاب او هدیه‌ای به زنانی است که می‌خواهند شکوفا شوند و زندگی شجاعانه‌ای داشته باشند. (مگان تامت، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Ever) زنان زیادی در رهبری و مدیریت وجود ندارند که به زنان دیگر انگیزه حرکت بدهند. اما هالیس با عشق و قاطعیت به ما میگوید که وقت آن است که دیگر اجازه ندهیم زندگی قبلی‌مان را پیش بگیریم. (جین هتمیکر، نویسنده و بنیانگذار Legacy collective)

بخش هایی از متن کتاب

شما بیش از آنچه تاکنون شکل گرفته ­اید هستید. این همان جوابی‌ست که می­خواهم به تمام زنانی که برایم ایمیل می­فرستند و از من راهنمایی می­خواهند بدهم. شنیدنش شاید سخت باشد اما این آگاهی به ­دنبال این حقیقت شیرین به‌دست می‌­آید: شما بیش از آنچه تاکنون شکل گرفته­ اید هستید و با این آگاهی می­ توانید بر تمام کارهایی که انجام می ­دهید کنترل داشته باشید. این موضوع مرا به فکر انداخت. چه می­شود اگر یک کتاب کامل دربارۀ تمام کشمکش ­های زندگی­‌ام بنویسم و در آن موارد و روش­هایی را که در حل آنها کمکم کردند توضیح بدهم؟ چه می­شود اگر دربارۀ تمام شکست­ها و لحظات خجالت­‌آورم حرف بزنم؟ چه می­شود اگر به شما بگویم بزرگ­ترین شرمندگی‌­ام این است که هنگام عصبانیت سر فرزندانم جیغ می‌کشم؟ سروصدا نه، فریاد نه، ناسزا و غرزدن هم نه، با صدای بلند جیغ می­کشم و بعداً وقتی به کاری که کردم فکر می­کنم حالم به‌­هم می­خورد. چه می‌­شود اگر بدانید من همین الان حداقل سه دندان خراب در دهانم دارم چون از رفتن نزد دندان‌پزشک می‌ترسم؟ چه می­شود اگر دربارۀ چاقی موضعی‌­ام یا برآمدگی عجیبی که وقتی رکابی می­پوشم مثل پستان سوم بین شانه و سینه­‌ام ایجاد می­شود به شما بگویم؟ از چربی پهلویم چیزی گفتم؟ یا از موهایی که از خال روی صورتم رشد می­کنند؟ یا از نداشتن اعتمادبه­‌نفسم؟ چه می­شود اگر با اعتراف به اینکه در بزرگسالی شلوارم را خیس کردم شروع به نوشتن کتابم بکنم و بگویم که این دفعۀ اولم نبود و دفعۀ آخرم هم نخواهد بود؟ و چه می­شود اگر بگویم علی­رغم اعترافی که کردم-چه خنده­‌دار باشد چه شرم‌آور یا دردناک و یا چندش‌­آور-با خودم هیچ مشکلی ندارم؟ که حتی وقتی کارهایی می­کنم که اصلاً از انجامشان راضی نیستم باز هم خودم را دوست دارم؟ که این کار امکان­پذیر است چون می­دانم کنترل تغییر اوضاع کاملاً در دست خودم است؟

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف