• فروشگاه
 • جستجو
 • کتابخانه
 • تنظیمات
 • دانلود
 • ویدئوهای انگیزشی
landing package
خلاصه کتاب اثر مرکب

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده : دارن هادری
راوی : کاترین صادق پور
( 145 )
خلاصه کتاب اثر مرکب
پخش دمو

خلاصه کتاب اثر مرکب

چندبار پیش آمده است که بخواهید عادتی را در خودتان ایجاد کنید و سعی کرده‌اید که ناگهانی و بدون مقدمه و به‌صورت انفجاری کارتان را برای تغییر شروع کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، چنددرصد در این کار موفق بوده‌اید و توانسته‌اید که نتیجه پایدار و قابل توجهی را کسب کنید؟ احتمال می‌دهم که جواب اکثرتان چه چیزی باشد. تغییرات ناگهانی، انفجاری و بدون مقدمه معمولا به نتیجه‌ای قابل توجه و پایدار نخواهند رسید. البته منکر استثنائات نمی‌شوم، اما قاعده این است که اصولا این استراتژی جواب نخواهد داد. دارن هاردی در کتاب

«اگر بین ۳ میلیون دلار پول نقد یا یک سکه‌ی یک سنتی که در ۳۱ روز آینده هر روز ارزشش دو برابر شود، حق انتخاب بگذاریم، فکر می‌کنم اکثر مردم همان ۳ میلیون دلار نقد را انتخاب کنند! اما درواقع پیشنهاد دوم بهتر است. در روز پنجم انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم تنها ۱۶ سنت! در روز بیستم انتخاب اول همان ۳ میلیون دلار است و انتخاب دوم ۵۲۳۴ دلار! اما جادوی «اثر مرکب» آنجاست که در روز سی و یکم، انتخاب اول هنوز همان ۳ میلیون دلار مانده است و انتخاب دوم ۱۰٫۷۳۴٫۱۸۰ دلار می شود، یعنی بیش از سه برابر انتخاب اول!» عجیب است، نه؟ این همان جادوی اثر مرکب است. تغییرات کوچک گام‌به‌گامی که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند.

شناسنامه خلاصه کتاب اثر مرکب

عنوان کتاب: اثر مرکب عنوان کتاب به زبان اصلی: The compound effect نویسنده: دارن هاردی نوع کتاب: خلاصه کتاب صوتی امتیاز کتاب: ۴.۸ از ۵ (Amazon)، ۴.۶ از ۵ (Good reads)، ۴.۷ از ۵ (Audible)

اهداف خلاصه کتاب اثر مرکب

شما در اثر مرکب هر آموزشی که برای رسیدن به موفقیت نیاز است را فراخواهید گرفت. دارن هاردی در این کتاب خوانندگان خود را با استراتژی‌های زیر آشنا خواهد کرد: چطور هر بار برنده شوید، چطور عادت‌های بدی که می‌توانند باعث افت شما شوند را حذف کنید یا کنار بگذارید، چطور پیش‌زمینه‌های دستیابی به موفقیتهای بزرگ را کسب کنید، کلید واقعی و ماندگار برای به‌دست آوردن و حفظ انگیزه چیست، چطور نیروی شتاب‌ کسب کنید و بتوانید به جلو پیش بروید، راز موفقیت افرادی که با شتاب به سمت جلو پیش می‌رانند چیست. هاردی در این کتاب به شما خواهد آموخت که چطور موفقیتی را که می‌خواهید به‌دست بیاورید و آن زندگی که شایستگی‌اش را دارید برای خود بسازید.

درباره نویسنده خلاصه کتاب اثر مرکب

دارن هاردی نویسنده معروف آمریکایی است. او در ۲۶ فوریه ۱۹۷۱ در آمریکا متولد شد. هاردی مجله معروف موفقیت را در ایالات متحده به انتشار می‌رساند و به خاطر سخنرانی‌ها و کتاب‌هایی که در زمینه توسعه فردی و موفقیت نوشته، به شهرت رسیده است. اثر مرکب معروف‌ترین کتاب هاردی محسوب می‌شود و غیر از آن، دیوانگان ثروت‌ساز و بهترین سال زندگی خود را زندگی کنید از کتاب‌های این نویسنده معروف هستند. هاردی از ۱۸ سالگی شروع به کار کرد و از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ مدیرمسئول نشریه موفقیت بود اما بعد از آن از ۲۰۱۵ وارد حوزه‌های جدید کسب‌وکار شد تا شانس خود را در زمینه‌های دیگر امتحان کند. هاردی به‌خاطر انتشار کتاب‌های خود رکورد پرروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را هم در اختیار دارد.

نقد خلاصه کتاب اثر مرکب

آیا می‌خواهید که موفق باشید؟ آیا حس می‌کنید موفقیت‌هایی که تابحال به‌دست آورده‌اید یا جایگاهی که درحال حاضر دارید کمتر از آن است که انتظار دارید؟ پس باید اثر مرکب را بخوانید تا بفهمید که راز موفقیت در چیست. دارن هاردی در اثر مرکب از حقیقت آنچه واقعا برای موفقیت موردنیاز است پرده برمی‌دارد. او دست روی مسئله‌ای می‌گذارد که در عین سادگی بسیار اساسی و مهم است و به شما بیشترین کمک را خواهد کرد. هاردی قبل از نوشتن این کتاب بیش از ۲۵ سال در زمینه موفقیت فعالیت کرد و تجربیات زیادی در این زمینه دارد. او همه راه‌ها را امتحان کرده و همه واقعیت‌ها را به بوته آزمایش گذشته است. از این جهت می‌توان نوشته‌های او را مطالب مستندی در حوزه موفقیت دانست که برای رسیدن به موفقیت خارق‌العاده به‌نظر می‌رسد. او در عین سادگی بیان و ارائه مثال‌های ساده، حرف‌هایی اساسی می‌زند. چیزهایی که می‌توانند شما را اساسا دگرگون کرده و به شما کمک کنند که به سادگی بزرگترین موانع را از سر راهتان بردارید. بدون شک این کتاب از مهم‌ترین آثار مکتوب حوزه موفقیت محسوب می‌شود.

جوایز و دستاورد های خلاصه کتاب اثر مرکب

اثر مرکب در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون در حوزه موفقیت و توسعه فردی قرار دارد. این کتاب به زبان‌های زیادی ترجمه شده است و اتفاقا در ایران هم بسیار محبوب و معروف است. این کتاب در لیست کتاب‌هایی که زندگیتان را دگرگون خواهند کرد هم قرار گرفته است.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

همه کسانی که خواستار بهبود جایگاه خود در زندگی شخصی، حرفه‌ای یا تحصیلی هستند باید این کتاب را بخوانند. مدیران کسب‌وکار که دوست دارند شرکتشان را به جایگاه بهتری در دنیای حرفه‌ای برسانند هم می‌توانند مخاطب این کتاب باشند.

صاحب نظران راجع به کتاب چه می گویند؟

فرمولی درخشان برای داشتن زندگی خارق‌العاده. آن را بخوانید و برای عمل به دستوراتش اقدام کنید. (جک کانفیلد) این کتاب به شما امکان می‌دهد تا همزمان از دو پله نردبان موفقیت بالا بروید. حتما این کتاب را بخرید و بخوانید. (جفری گیتومر۹ اثر مرکب فرمولی درخشان برای دستیابی به زندگی شماست. این کتاب گام به گام شما را برای رسیدن به رویایتان راهنمایی می‌کند. آن را بخرید، مطالعه کنید و از همه مهمتر، به آن عمل کنید. (کریس ویدنر) دارن هاردی با اثر مرکب اثبات می‌کند که عقل سلیم چه نتایج شگفت‌اور غیرمعمول را به بار خواهد آرد. این مراحل ساده را دنبال کنید و به آنچه قرار بود باشید تبدیل شوید. (دنیس وایتلی)

بخش هایی از متن کتاب

«بالاخره وقت آن رسیده کسی رک و پوست‌‏کنده این واقعیت را به شما بگوید که مدت‌‏هاست سرتان را شیره مالیده‏‌اند. هیچ گلوله‌‏ی جادویی وجود ندارد که به مشکلات موجود در مسیر موفقیت تیر خلاص را بزند، هیچ دستور پخت مخفی‏ای برای طبخ موفقیت و هیچ راه میان‌‏بری برای رسیدن به آن وجود ندارد. با دو ساعت در روز وقت‌‏گذراندن پای اینترنت به درآمد سالیانه‌‏ی ۲۰۰,۰۰۰ دلاری نمی‌‏رسید. نمی‏توانید ۱۵ کیلو در هفته از وزن‏تان کم کنید. نمی‌‏توانید با یک کرم، گرد ۲۰ ساله‏ای را که بر صورت‏تان نشسته پاک کنید، نمی‏‌توانید با یک قرص، زندگی عاشقانه‌‏ی خود را روبه‌‏راه کنید. همچنین با طرح‌‏های گمراه‏‌کننده‌‏ای که آن‌‏چنان عالی به‌‏نظر می‏‌رسند که بعید است واقعیت داشته باشند، نمی‏‌توانید به موفقیت ماندگار برسید. اگر امکان داشت بسته‌‏ای را از فروشگاه وال‏مارت نزدیک منزل‏تان بخرید و خیلی راحت به موفقیت، شهرت، عزت ‏نفس، روابط عاطفی خوب، سلامتی و تندرستی داخل آن دست می‏‌یافتید، عالی می‌‏شد. ولی از این خبرها نیست. دائما زیر هجمه‌‏ی شدید تبلیغاتی برای پولدار شدن، تناسب اندام، جوان‏‌تر شدن، جذاب‏‌تر شدن و غیره هستید که این تبلیغات هر روز پرشورتر می‏‌شوند و همگی ادعا می‏‌کنند که یک‏‌شبه و با مختصر تلاشی و در ازای فقط سه قسط ناچیز ۳۹ دلاری این رویاها را برآورده می‏‌کنند. این پیام‌‏های تبلیغاتی تکراری، درباره‌‏ی کارهایی که لازمه‌‏ی دست‌یابی به موفقیت است، ما را به گمراهی کشانده‌‏اند و در نتیجه، دیگر نمی‌‏توانیم اصول ساده، ولی بنیادینی را که لازمه‌‏ی رسیدن به موفقیت هستند، ببینیم. دیگر از این مسأله خسته شده‌‏ام. دیگر دست روی دست نخواهم گذاشت و نظاره‏‌گر این پیام‌‏ها که چشم و گوش مردم را بسته‌‏اند، نخواهم بود. این کتاب را برای بازگشت‏تان به اصول پایه نوشته‌‏ام».

دسته بندی
--:--
--:--
 • 15
 • 15
 • ذهن
ذهن
0

0-
 • 15
 • 15
 • 1.0x
تنظیمات سرعت
 • 0.75x
 • 1.0x
 • 1.25x
 • 1.5x
 • 1.75x
 • 2.0x
انصراف